Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

Buna ziua as avea nevoie de niste raspunsuri din partea dvs daca se poate: am fost cu sotul meu si am depus cerere la tribunal pt divort de comun acord, am primit citatia pentru data de 27 ianuarie2011, problema este ca eu plec
din tara si voi munci acolo, deci nu voi putea sa ma prezint in data de 27 ianuarie 2011. am facut o imputernicire pe numele mamei mele sa ma reprezinte in procesul de divort. Intrbarea mea este ce anume sa fac cu acea procura trebuie sa o depun inainte undeva sau e suficioent ca in data de 27 ianuarie sa se prezinte mama mea cu acea procura la tribunal si cu dovada ca locuiesc in strainatate? as avea nevoie de lamuriri. Va multumesc frumos! Mirela Matei
Opinia mea este sa incercati pe cat posibil sa va prezentati la instanta la termen, intrucat instanta trebuie sa va audieze in mod directdaca insistati in desfacerea casatoriei, restul il poate face si avocatul angajat de mama d-voastra.
puteti s-o depuneti la dosar. problema e ca nu e suficienta, trebuie sa dovediti ca aveti motive solide pt care nu va puteti prezenta.. depuneti o copie dupa contractul de munca, sau acte de rezidenta
~ Conținut șters la cerere ~