avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

Buna ziua as avea nevoie de niste raspunsuri din partea dvs daca se poate: am fost cu sotul meu si am depus cerere la tribunal pt divort de comun acord, am primit citatia pentru data de 27 ianuarie2011, problema este ca eu plec
din tara si voi munci acolo, deci nu voi putea sa ma prezint in data de 27 ianuarie 2011. am facut o imputernicire pe numele mamei mele sa ma reprezinte in procesul de divort. Intrbarea mea este ce anume sa fac cu acea procura trebuie sa o depun inainte undeva sau e suficioent ca in data de 27 ianuarie sa se prezinte mama mea cu acea procura la tribunal si cu dovada ca locuiesc in strainatate? as avea nevoie de lamuriri. Va multumesc frumos! Mirela Matei
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:36, 30 Noiembrie 2010
Opinia mea este sa incercati pe cat posibil sa va prezentati la instanta la termen, intrucat instanta trebuie sa va audieze in mod directdaca insistati in desfacerea casatoriei, restul il poate face si avocatul angajat de mama d-voastra.
puteti s-o depuneti la dosar. problema e ca nu e suficienta, trebuie sa dovediti ca aveti motive solide pt care nu va puteti prezenta.. depuneti o copie dupa contractul de munca, sau acte de rezidenta
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort in lipsa uneia dintre parti gabriela89darius gabriela89darius Buna ziua! Am si eu o intrebare. Cumnata mea e in italia de 3 ani, nu mai sta impreuna cu sotul ei de 2 ani. Acuma ar vrea sa divorteze dar nu poate veni ... (vezi toată discuția)
Prezenta obligatorie? iuliavelici iuliavelici sunt reclamanta intr-un proces de divort cu minori,dar nu prea imi permite programul sa stau jumatate de zi la tribunal cand e termenul.pot face ceva sa se ... (vezi toată discuția)
Durata divort csllngy csllngy Buna ziua Puteti sa-mi spuneti aproximativ, daca in 10 noiembrie 2010 avem prima infatisare la judecatorie pt divort ( inaintat de mine), cam in cat timp se ... (vezi toată discuția)