avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate Bya88

Activitate Bya88

Buna seara!am si eu o intrebare fratele meu a primit azi 6 ani cu executare de la tribunal...cum se procedeaza cu recursul de la curtea de apel?cat dureaza totul?Va multumesc!
Discuție Drd Avocat?????
Buna seara!Am si eu o inrebare ce insesamna Drd Avocat?pe internet nu am putut gasi raspuns.Va multumesc!O seara placuta!
Răspuns la discuția Revocare de mandat penal
va multumesc!
Răspuns la discuția Revocare de mandat penal
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Dati mai multe detalii.
Daca a fost arestat in lipsa nu este obligatorie prezenta sa.

avocat Claudiu Lascoschi

se afla in arest preventiv

Buna ziua!Am si eu o rugaminte imi pute-ti spune cum se procedeaza la o revocare de mandat penala si daca necesita prezenta inculpatului?Va multumesc!

Buna ziua!Am si eu o rugaminte imi pute-ti spune cum se procedeaza la o revocare de mandat penala si daca necesita prezenta inculpatului?Va multumesc!
Răspuns la discuția \"Cerere Judiciara\"
athe a scris:

poate sa faca o cerere de inlocuire a masurii de arest preventiv cu obligatia de a nu parasi localitatea.temeiul cererii este art 139 cod procedura penala.

Va multumesc din suflet
Răspuns la discuția \"Cerere Judiciara\"
este posibil nu am inteles bine sa fiu corecta fata de dumneavoastra din cauza emotiilor si a stresului,ce am inteles bine si fara sa ma insel este ca se poate depune de inculpat o cerere in aceasta seara dupa ce i sa dat raspunsul recursului,ce fel de cerere nu stiu.Va multumesc!
Buna seara!
Astazi fratele meu a avut recurs pe o prelungire de mandat,care a fost respins dar ni s-a spus ca poate depune in aceeasta seara o cerere judiciara,nu stiu sigur cum se numeste.As dori si eu sa stiu ce consta aceasta cerere.
Va multumec!
Răspuns la discuția pot cere eu rechizitoriu?
eu am aflat din alta sursa apropiata despre rechizitoriu,avocata nu ni la prezentat,aratat pana acum,si presupun ca va fii o surpriza cerandu-il