avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate silveralecs

Activitate silveralecs

In momentul in care ai facut inregistrarea, era specificat in site faptul ca returneaza banii intr-un anumit numar de zile daca nu sunteti multumit ?
Buna ziua,

Doresc sa achizitionez un domeniu .ro insa acesta este deja inregistrat. Numele domeniului este chiar numele meu de familie ( nu este un nume frecvent ). Am incercat sa contactez firma ( timp de aproape 3 luni ) care detine in momentul de fata domeniul insa nu am reusit ( nu au raspuns mesajelor mele ). Domeniul nu este folosit nici pana in acest moment.

Cum as putea sa revendic acest domeniu ? Este necesar sa ii dau in judecata ? Daca da, am sanse sa castig ?
Răspuns la discuția Contract prestari servicii web
Un pret estimativ m-ar interesa.
Buna ziua,
Imi puteti spune cam cat ar costa intocmirea unui contract pentru prestari servicii web ?
M-ar interesa ca pe langa contractul in sine, clientul sa imi semneze diverse anexe atunci cand au fost depasite anumite etape din procesul de creere al unui website.
Exemplu:
- Designul siglei
- Designul site-ului propriu zis
- Dezvoltarea website-ului din punct de vedere tehnic
- Semnatura de finalizare si acceptare a proiectului

Va multumesc,
Alexandru
Buna ziua,
Doresc sa imi deschid un PFA pe norme de venit IT si am auzit ca daca ai pana intr-o anumita varsta, statul iti poate rambursa tot ( sau macar o parte ) din impozit.

Este adevarat ?

Multumesc,
Alex