avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Activitate simonas82

Activitate simonas82

Răspuns la discuția Test poligraf
Domnule,sfaturi mai bune nu aveam de unde sa iau, eu am aflat aseara de acest test ,iar fratele meu a aflat ieri ,referitor la economie nu stiu daca se poate numi asa neavand de unde sa faci economie ,la un salariu de 600 lei avand si un copil, nu cred ca ai de unde sa faci rost de bani in cateva ore.Iar eu nu pot lua decizi in numele lui,(cu toate ca eu reusisem sa ii fac rost de ceva bani nu stiam cat costa un avocat, la prima declaratie tatal meu a chemat un avocat dar deja daduse declaratia si avocatul a zis ca nu poate intra ca nu vorbise cu fratele sa stie de la el despre ce este vorba si ramasese sa discute altadata iar politistul l-a sunat ieri sa ii zica ca testul este azi),el a fost de buna credinta sperand sa fie totul bine, dar se pare ca a nimerit pe mana cui nu trebuia.Iar eu cer sfaturi de la domnii avocati pentru a putea si eu la randul meu sa ii daun un sfat fratelui ''avizat'' ,iar cand nu ai cunostiinte despre cum functioneaza aceste lucruri iti faci fel de fel de ganduri ,nu sti de ce te cheama , ce e aia sau daca nu fac aia ..se intampla nu stiu ce si asa mai departe.Nu toti au un nivel ridicat de inteligenta.Eu le multumesc tuturor si sper ca si pe viitor sa ma sustina.
Răspuns la discuția Test poligraf
Aveti dreptate.Va multumesc pentru raspunsuri!
Cred ca ar trebui sa il contactezi pe vanzator inainte de toate si sa va intelegeti.Atunci cand cumperi ceva de pe net este bine sa ceri toate detaliile si sa citesti descrierea produsului inainte de a licita.Parerea mea .
Răspuns la discuția Test poligraf
Va multumesc,
Imi pare rau dar azi a facut testul poligraf si nu a facut in timp sa isi ia un avocat.Din cate imi povesti politaiul incerca sa il intimideze si reusi.Femeia care ii facu testul incepu sa ii zica in timpul testului : ca este mai bine sa recunosti ca stiai ca nu are actele in regula,ca daca recunosti nu mai dai testul,ca ai inselat femeia,ca femeia a pierdut bani,ca ar trebui sa ii dai bani inapoi, deci astea erau discutii pe langa intrebarile testului,si cam reusi sa il si enerveze sa intre in contradictoriu cu ea,testul il dadu de 3 ori ,dura cam 2 ore iar dupa test politaiul il lua ii pusa catusele pe masa si ii zisa ca gata te retin pentru 24 ore,te arestez,il suna pe procuror sa vina sa ii faca mandat,gata te bag la begi ca iti iesi testul ca esti mincinos,fratelui meu i-se facu rau de la atac ca nu rezista sa stea inchis si fara sotie (la el boala se manifesta prin dependenta fata de sotie nu pleaca fara ea nici pana la paine),este si putin cam credul.Intr-un final ii zisa ca mai bine sa ii dea bani femei ca oricum el are destule probe si ca in instanta il castiga si ca il aresteaza.Ce inteleseram ca politaiul este verisorul doamnei care a facut plangerea.Are voie sa ancheteze el cazul verisoarei?Parerea mea este ca incearca sa il intimideze sa isi recupereze bani aceea doamna,iar fratele meu se sperie si zice ca incearca sa faca rost de bani sa ii dea doamnei.Eu sunt foarte suparata ca politaiul profita de functia pe care o are si de slabiciunile oamenilor.
Răspuns la discuția Test poligraf
Va multumesc mult pentru sfaturi.Acte doveditoare ca sufera de atac de panica nu stiu daca are, dar are un medic la care merge des si care ii da tratamentul(banuies ca este acelasi lucru).Cei de la politie nu stiu cum vor demonstra faptul ca el a stiut sau nu ca masina nu are actele in regula.Oare vor putea sa il judece sau sa il sanctioneze in vreun fel.?Multumesc!
Discuție Test poligraf
Buna ziua,
Va rog frumos sa imi dati un sfat.Fratele meu a cumparat o masina de la un baiat, masina nu avea actele corespunzatoare(fratele meu sustine ca nu stia ca nu sunt in regula cand a cumparat masina).El a vandut masina unei doamne, aceasta a plecat cu masina in Italia si politia i-a confiscat-o.Aum este anchetat primul care a vandut masina si fratele meu . Sunt chemati la testul poligraf, celalalt are avoacat fratele meu nu are.Nu stiu ce ar trebui sa il sfatuiesc sa faca sa isi ia un avocat,are vreo influenta acest test?,imi este teama sa nu il afecteze la test faptul ca el sufera de atac de panica de cativa ani.Va multumesc!
Multumesc! Clar este furt dar eu nu stiu daca as avea castig de cauza intr-un asemenea caz mai exact care ar fi paguba adusa mie? eventual faptul ca au lasat doar stalpi pe teren iar eu sa-i demolez m-ar costa foarte mult, eu sunt prea mica pentru niste hoti atat de mari.
Astept opinii,inca sunt nelemurita.Multumesc.
Multumesc pentru raspuns, dar eu aveam vreun drept pe acele cladiri ele aflandu-se pe terenul meu? Eu doream ca acele cladiri sa le folosesc de aceea nu le-am demolat ,puteam sa fac la fel ca ea fiind aprox 30 tone de fier ,va dati seama ca acel fier valora mai mult ca terenul ,terenul se afla intr-un sat unde preturile sunt mici, ce drept are ea sa demoleze daca nu sunt ale ei.
Detin un teren mostenire de la bunicul meu pe care se aflau doua cladiri ale fostului CAP ,acoperisurile din fier iar stalpi din beton.In urma cu o luna vecina mea de langa teren a sustras doar acoperisurile din fier lasand in urma stalpi .Cladirile nefiind in posesia nici a mea nici a ei. Acest lucru l-a facut fara stirea,acordul si in lipsa mea, a incalcat propietea cu macara si toate cele necesare demolarii.Politia a zis ca nu au ce sa-i faca, ca de ce nu am demolat eu acele cladiri ca nu sunt nici ale mele nici ale ei, deci oricine putea sa le ia .Dar cum ramane cu incalcarea proprietatii? Va rog frumos astept raspunsuri de la dumneavoastra daca as avea castig de cauza in cazul unui proces sau mai bine zis care sunt drepturile mele.Va multumesc anticipat.