avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate broucker

Activitate broucker

Răspuns la discuția deschidere firma.Ce si cum?
sunt anu 1. Alte detalii imi mai puteti oferi?
Buna ziua! sper ca nu va suparati daca am postat unde nu trebe.Nu ma prea pricep ne internet si nu prea am timp sa-nvat!
Asa! sunt student si as vrea sa devin distribuitor. Exp. medii optice(dvd/uri cd/uri) si as vrea so fac legal. Deci ce acte, pe unde tre sa merg si cati bani tre sa am? sunt student in TM si de domiciliu stabil il am in hunedoara Asta ar insemna sami deschid firma (cred).Va rog sa ma scuzati daca va cer prea mult!#-o
Buna ziua! sper ca nu va suparati daca am postat unde nu trebe.Nu ma prea pricep ne internet si nu prea am timp sa-nvat!
Asa! sunt student si as vrea sa devin distribuitor. Exp. medii optice(dvd/uri cd/uri) si as vrea so fac legal. Deci ce acte, pe unde tre sa merg si cati bani tre sa am? sunt student in TM si de domiciliu stabil il am in hunedoara Asta ar insemna sami deschid firma (cred).Va rog sa ma scuzati daca va cer prea mult!#-o
Prietena mea tocmai a gatat liceul si s-a "angajat" la un magazin nou de incaltaminte dintrun
shopping center cu o colega de o saptamana.Initial sefa le-a spus ca incep serviciul de
lunia asta si ca salariu ii de 500 si contractul e pe perioada nedeterminata,
dar le/a luat de fraiere si lea chemat ca sa ajute sa puna la punct magazinul
si sa pazeasca marfa adica veneau de la 9 si stateau pana la 19 inclusiv sambata si
duminica
s/a facut luni! deci,au inceput lucru oficial!Programul e la fel! Astazi, a trimis-o
pe pretena mea la fortele de munca sa umble dupa acte ca sa/i faca carte de munca.Acum
vreo cateva ore sefa a sunato si a inceput sa zbiere pe la ea ca stau amandoua ca mutele si
nu/s prezinta marfa!"pa tu trebe sa-i bagi marfa pe gat la client.De mai continuati asa
va dau afara." zise curva cea bogata (i/o luat la ficasa de majorat un S.U.V.)
Voi va da/ti seama?! saracele, n/au lucrat niciodata si patroana vrea persoane
cu experienta. Oricum am sfatuit-o sa nu semneze contractul fara mine!
CONCLUZIE:SEFA FACE ABUZ!
ABUZURI: 1.Le/au mintit in legatura cu salariu si perioada de timp.
2.Halatele si le/au facut din bani lor!*
3.A trimiso la fortele de munca dupa acte*
4.Le/a amenintat ca le da afara daca "nu baga la clienti papucii pe gat".**
Va rog sa ma intelegeti!:( Ii prietena mea si nu suport sa stiu ca inghite toate "cacaturile".
Astept parerile voastre obiective si subiective!
*Nu era treaba lor
**Nu a fost instruite!doar sa bata pe casa si sa completeze un registru
Răspuns la discuția orange ne inseala!
oricum cand am timp am sa ma uit si pe contract ca sa ma asigur! dar totusi, orange ar trebui sa plateasca pt ca au negat atata vreme si nu numai pe mine! pun pariu ca daca sun dinnou si vb un pic mai taraneste iara im baga pastila pe gat! p.s.: ultima convorbire cu ei a fost inregistrata! dak v-o trebe dati-mi adresa voastra de mail! am sa mai sun sperand ca prin vreu smecher care sa ma minta!;-)
Răspuns la discuția orange ne inseala!
... dar aici in sfarsit au recunoscut dupa ce-au mintit atata timp sau poate habar n-aveau de aceste limitari dar asta nu e problema mea! corect? mi-a mai zis ca n-am facut contract cu ei,deci n-am ce sa comentez si ca serviciul de date nu este garantat iar eu i-am spus nici o problema! am si contract.replica lui: voi ati facut contractu pt serviciu de voce,de cel de date nu scrie nimica! DAMM!
Răspuns la discuția orange ne inseala!
... dar aici in sfarsit au recunoscut dupa ce-au mintit atata timp sau poate habar n-aveau de aceste limitari dar asta nu e problema mea! corect? mi-a mai zis ca n-am facut contract cu ei,deci n-am ce sa comentez si ca serviciul de date nu este garantat iar eu i-am spus nici o problema! am si contract.replica lui: voi ati facut contractu pt serviciu de voce,de cel de date nu scrie nimica! DAMM!
Răspuns la discuția orange ne inseala!
ok! am sunat la rel cu clientii si am intrebat de unde pot sa citesc termeni si conditii ale serviciului wap iar ei ce credeti ca mi-a rasp?



cum adica termeni si conditii?
atunci simteam cum fierbe sangele in mine cat de incompetenti pot fi!
l-am intrebat de ce nu merge wap.yahoo.com iar ei au zis k yahoo a impus restrictia ca cica e prea utilizata!
l-am intrebat limita de marime pe fisier...
Răspuns la discuția orange ne inseala!
ok! am sunat la rel cu clientii si am intrebat de unde pot sa citesc termeni si conditii ale serviciului wap iar ei ce credeti ca mi-a rasp?



cum adica termeni si conditii?
atunci simteam cum fierbe sangele in mine cat de incompetenti pot fi!
l-am intrebat de ce nu merge wap.yahoo.com iar ei au zis k yahoo a impus restrictia ca cica e prea utilizata!
l-am intrebat limita de marime pe fisier...
Răspuns la discuția orange ne inseala!
nu i-am citit! sunt utilizator de cartela! o sa ma interesez imediat de ele (daca exista) si am sa va zic!