avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 459 soluții astăzi
Forum Activitate d5b

Activitate d5b

Ma gandeam eu ca ma duc de nas ,prea se incurcau in explicatii...insa odata ce am achitat integral datoria ii posibil sa apara complicatii?? Am notificari de plata,am chitanta de plata...si pana la urma de unde as putea sa solicit fisa respectiva de lichidare a datoriei? De la banca care mi-a acordat creditul? Multumesc frumos!
Buna ziua! Am efectuat o plata catre [editat] in urma cu o luna pt un card de credit restant si inca nu am primit fisa de lichidare din partea firmei de recuperare desi consultantul care ma contacta mi-a spus ca urmeaza sa o primesc in cateva zile de la data efectuarii platii. Problema e ca mai am o datorie preluata de Editat si urmeaza sa o platesc luna asta integral insa imi pun semne de intrebare dat fiind ca nu am primit fisa de lichidare pt datoria achitata deja. Am luat legatura cu cei de la Editat si evita sa imi dea un raspuns concret in legatura cu fisa de lichidare ,fie imi spun ca o sa mi-o trimita fie ca nu stiu ce s-o intamplat de nu o ajuns fie ca o sa imi trimita un mail cu fisa atasata insa acest mail nu mai ajunge! Nu stiu ce e de facut de aceea apelez la dumneavoastra,va rog sa imi dati un raspuns care sa ma ajute,nu am posibilitatea sa iau legatura cu un avocat! Va multumesc anticipat!!
Buna ziua! Am nevoie de o informatie....cresc comiosioanele sau valoarea datoriei in cazul unui credit preluat de o firma de recuperare ? Intentionez sa ma inteleg cu ei sa le achit datoria in 4 transe insa nu stiu daca se adauga comisioane sau creste valoarea datoriei lunar...nu imi permit sa imi angajez un avocat sa ia legatura cu ei!
Ma gandesc sa contactez firma de recuperare,insa nu stiu cum as putea sa ajung cu ei la o intelegere si imi este frica sa negociez eu cu ei,nu imi pot permite un avocat...In plus nu vreau nici sa imi creasca datoria si sa nu mai reusesc sa o platesc.
Buna,numele meu este Dan ,am un credit la BCR de vreo 2 ani si jumatate,am platit la timp vreo 9 luni dupa care nu am mai reusit sa le platesc rata lunara.Ieri am primit pe adresa de acasa de pe buletin instiintare cum ca mi-a fost transferata datoria catre eos-ksi,urmand sa le platesc lor datoria . Creditul luat de la bcr e 3.500 ron,iar in ultima instiintare de plata trimisa de bcr aveam de platit 2.300 de lei,cu penalizari .....Eu nu am absolut nici o proprietate pe numele meu,nu am nici cum sa le mai platesc acum. Ce inseamna sau ce e o "datorie prescrisa"?Ma pot obliga sub vreo forma sa le platesc,cei de la eos? Ce ma sfatuiti sa fac??