avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate shana_bts

Activitate shana_bts

Buna ziua, in ce conditii pot inchide o firma care a benediciat de finantare europeana,?Am finalizat perioada de sustenabilitate in iulie 2023. Deoarece am intampinat mai multe probleme pe parcursul implementarii, cu efort am ajuns la finalul perioadei de 18 luni implementare+6luni monitorizare. Multumesc.
Răspuns la discuția SRL-D cu minimum 2 angajati
buna ziua, am infiintat un srl-d, il folosesc pentru incasare comision de la firma la care lucrez. sunt angajata cu carte de munca la un srl cu salariu minim pe economie, isr comisioanele le primesc prin intermediul acestui srl - d. eu nu m-am declarat platitor de tva, firma colaboratoare imi cere asta. ce am de facut?
stiam ca incepand de luna aceasta tinerii pana in 35 de ani puteau sa acceseze fonduri nerambursabile pana la 10 000 euro. are cineva noutati? si imi poate recomanda cineva un consultant pentru proiect? multumesc!
multumesc pentru raspuns! sa inteleg ca intreprindere individuala ar fi in dezavantaj? stu ca pentru asta actele sunt mai usor de realizat si costurile mai mici! dar vreau o forma care sa-mi aduca avantaje!
Am 27 ani, am absolvit fac de stiinta si ingineria alimentelor, cu diploma de inginer, iar in prezent urmez cursurile unei facultati particulare cu specializare management. Vreau sa-mi deschid o afacere, mai exact o patiserie, care e posibil, inca nu am hotarat, sa o iau in franciza. Ce forma juridica ar fi potrivita pentru mine? Mentionez ca ar trebui sa am cam 4 angajati. Diploma mea ma ajuta cu ceva? Eu pot sa ma angajez ca si inginer in cadrul firmei? Vreau sa urmez un program de start -up pentru finantare. Afecteaza cu ceva forma juridica (