avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1141 soluții astăzi
Forum Activitate oanas1

Activitate oanas1

a declarat ca, consuma in jur de 2-3 grame pe zi ... asta ar insemna ca i-ar ajunge undeva la 3 luni... dar daca si-a recunoscut fapta poate fi redusa pedeapsa ,si cu cat???
sunt interceptari telefonice .... insa nu releva faptul ca acesta vinde sau face trafic cu ele pe piata
am un prieten cu varsta de 23 de ani student , fara nici o abatere de la lege pana mai de curand cand a primit un pachet de la cineva din SPANIA care continea 210 grame cannabis . A fost prins in flagrant in timp ce ridica coletul si a fost arestat preventiv pentru 29 de zile ... . Tin sa mentionez ca acesta a recunoscut fapta si a declarat ca acea cantitate de cannabis era pentru consum propriu. LA domiciliul acestuia s-a facut perchezitie in urma careia nu s-a gasit nici o alta substanta interzisa sau alte obiecte incriminatorii...as dori sa stiu care sunt riscurile reale si ce pedeapsa poate primi tinand cont ca are un avocat de nivel mediu .
Discuție succesiune
Unul dintre parintii tatului meu a decedat iar cel ramas in viata din pacate nu mai are nici o legatura cu realitatea .Tatal meu si cu fratele acestuia ar vrea sa faca o succesiune .Intrebarea mea ar fi daca in urma acestei succesiuni parintele ramas in viata ar putea vinde sau instraina anumite bunuri fara acordul copiilor.
Va multumesc

Am cumparat o masina cu prietenul meu,urmeaza sa o inmatriculam insa as as vrea sa stiu daca aceasta masina poate fi inmatriculata pe ambii si care ar fi procedurile!

Multumesc