avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2008 soluții astăzi
Forum Activitate camyroxy

Activitate camyroxy

Buna ziua , am si eu o problema , ma judec de 2 ani cu vecinii mei si toate procesele l-am castigat , in urma carora trebuiesc sa-mi plateasca cheltuieli de judecata , iar ca sa se razbune incearca prin tot felul de amenintari , caintra in curte si-mi otravesc cainele si-mi da foc la casa, ca intra si ma taie cu drujba ....etc, ultima nascocire este ca vila in care stau am scos-o la vanzare iar vecinii imi pandesc clientii si cand acestia pleaca le ies in drum si incep sa planga sa se vaite ... etc si- imi alunga clientii.
Dupa care foarte bucurosi vin si-mi rad in fata . VA ROG DIN TOT SUFLETUL , DATI-MI UN SFAT CE POT SA FAC ???

VA MULTUMESC ANTICIPAT,

CU STIMA SI RESPECT ,
Buna ziua, va rog din suflet sa-mi spuneti si mie , in data de 17 nov.2010 a venit d-nul executor sa-l oblige pe vecinul meu sa-si scoata gardul de pe proprietatea mea ( lucru care l-a si facut ) dupa care a intocmit un proces verbal, prin care vecinul trebuia sa-mi dea cheltuielile de judecata. D-ul executor ia luat apararea ca " este sarac si nu are de unde sa-mi dea banii si sa-mi plateasca vecinul 500ron timp de 8 luni de zile , adica suma de 4000 ron." Dupa plecarea d-ului executor vecinul s-a laudat in tot satul ca nu o sa-mi dea niciun ban.
Deci eu am piedut suma de bani care trebuia sa o primesc, sau se mai poate face ceva si daca se mai poate face ceva , ce anume pot face??
Cu stima ,respect si multumiri anticipate celor care ma pot ajuta cu un sfat.
Răspuns la discuția sentinta irevocabila
VA MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL...
Buna seara am si eu o intrebare, am sosentinta irevocabila , exista o perioada de timp si devine definitiva si irevocabila , sau sentinta este atacabila????