Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... EXECUTARE - plata cheltuielilor de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

EXECUTARE - plata cheltuielilor de judecata

Buna ziua, va rog din suflet sa-mi spuneti si mie , in data de 17 nov.2010 a venit d-nul executor sa-l oblige pe vecinul meu sa-si scoata gardul de pe proprietatea mea ( lucru care l-a si facut ) dupa care a intocmit un proces verbal, prin care vecinul trebuia sa-mi dea cheltuielile de judecata. D-ul executor ia luat apararea ca " este sarac si nu are de unde sa-mi dea banii si sa-mi plateasca vecinul 500ron timp de 8 luni de zile , adica suma de 4000 ron." Dupa plecarea d-ului executor vecinul s-a laudat in tot satul ca nu o sa-mi dea niciun ban.
Deci eu am piedut suma de bani care trebuia sa o primesc, sau se mai poate face ceva si daca se mai poate face ceva , ce anume pot face??
Cu stima ,respect si multumiri anticipate celor care ma pot ajuta cu un sfat.
In conditiile in care detineti contract incheiat cu executorul judecatoresc inclusiv chitanta de achitare onorariu,va revine dreptul sa staruiti la nivelul executorului sa desfasoare si sa finalizeze demersurile recuperare sume avansate de dvs, inclusiv onorariu executor
mergeti pe capul executorului si insistati sa-si faca treaba pana la capat.