avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1992 soluții astăzi
Forum Activitate mikamarg

Activitate mikamarg

Am un cabinet medical de medicina muncii SRL in Romania; am gasit o oportunitate de a incheia un contract de reclama publicitara, marketing in strainatate, intr-o tara vizitata de multi afaceristi romani. Intrebarea mea este daca pot deduce din veniturile cabinetului o suma de bani (cam 300 euro) lunar. Care sunt (daca exista) limitarile de suma, sau activitati pe care eu ca si cabinet am voie sa le contractez (evident sa le platesc, deci sa decontez din beneficiile cabinetului)
Multumesc, astept raspunsul daca ma poate indruma cineva
Am incercat sa intru pentru regiunea nord est si apare adresa invalida. Puteti sa ma lamuriti? Multumesc
Răspuns la discuția medicina muncii
Va multumesc mult pentru raspuns. M-am edificat.
Este pentru prima oara cand scriu pe un forum, dar promptitudinea raspunsurilor si competenta celor care mi-au raspuns m-au convins.
Răspuns la discuția medicina muncii
Multumesc zzenovia, multumesc top dan, am urmat deja acesti pasi, in timpul de cand am postat mesajul anterior, angajatorul mi-a anuntat ieri ca singurul post liber in unitate (media) este cel de redactor iar angajata in cauza a terminat doar liceul mecanic. Eu ca medic, mai trebuie sa anunt scris ceva angajatorului: de vreme ce incompatibilitatea priveste calificarea?
Discuție medicina muncii
Buna seara, sunt medic de medicina muncii si sunt intr-un impas: am o angajata in supravaghere cu alergie la praf...bani, hartii, mucegai... si lucreaza casiera la firma. Nu mai vrea sa lucreze aici pentru ca e alergica dar unitatea nu are alt post cf. calificarii ei. Ce pot sa fac? Ii dau inapt pt. functia de casiera? Apoi? unde am acoperirea legala? Stiu ca angajatorul trebuie sa-mi dea o lista cu posturile pe care le-ar putea ocupa ac. angajata dar el mi-a spus doar ca are liber 1 sg. post care nu corespunde calificarii acestei angajate. Stiu ca o poate pune la dispozitia AJOFM dar unde scrie in lege#-o?