avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate georgeboyro

Activitate georgeboyro

Sunt nascut la 16.03.1950,am o vechime in campul muncii - total stagiu de -cotizare realizat - de 33 ani,1 luna si 2 zile, din care in grupa a II-a 14 ani,2 luni si 9 zile. Din 1.09.2003 am fost inscris initial la pensie de boala la varsta de 53 ani si 2 luni. Sunt la pensie pe caz de boala nerevizuibil gradul II de invaliditate (Legea 19/2000) incepand cu luna martie 2010, iar intrebarea mea ar fi < In ce an ies la pensie la limita de varsta?>
Răspuns la discuția Persoana urmarita
nu conteaza cati ani ai luat, dar daca nu te predai sau daca nu esti retinut de politie obligatoriu te dau in urmarire. prima data natinal si apoi international in caz de au informatii ca esti plecat din tara.
Răspuns la discuția Persoana urmarita
pti intra pe site-ul politiei romane si poti afla acolo daca este urmarit international.
in caz ca beneficiez de concediu de crestere a copilului si in acelasi timp lucrez in strainatate sa castig un ban, legal ce s-ar putea intampla??? va rog sa-mi dati un raspuns.
m-ar interesa sa stiu care ar fi consecintele in cazul in care as beneficie de concediul de crestere a copilului, iar in acelasi timp sa muncesc in strainatate?