avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Persoana urmarita
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Persoana urmarita

Cum poate afla o persoana care este pusa sub urmarire generala pe teritoriul Romaniei, daca este urmarita si international?( sau interpol)? Multumesc
nu poate afla in timp util, doar poate presupune daca e cautat international dupa fapta savarsita
Persoana interesata poate vizualiza www.politiaromana.ro/urmariti/urmariti
Ca sa fii urmarit international trebuie ca pedeapsa sa fie cumva mai mult de 5 ani cu inchisoarea?
Ynocentta, acel site este al Politiei Romane, eu vroiam sa stiu cum pot afla daca o persoana se in urmarire internationala?
pti intra pe site-ul politiei romane si poti afla acolo daca este urmarit international.

Alte discuții în legătură

Mandatul european Maria_1980 Maria_1980 Buna seara, As dori sa stiu cum se poate afla daca cineva a primit mandat European de arestare? Persoana in cauza a fost condamnata acum un an si se afla pe ... (vezi toată discuția)
Mandatul european catalina1992 catalina1992 in cat timp persoanele fugite (care se sustrag de la pedeapsa de 4ani pt trafic de droguri de mare risc dupa sentita data de inalta curte de casatie si ... (vezi toată discuția)
Urmarit general un om simplu un om simplu Am doar o intrebare si vreau sa stiu daca un urmarit general de la noi din tara care are o condamnare tot aici este si cu mandat european de urmarire sau numai ... (vezi toată discuția)