Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu de crestere a copilului

in caz ca beneficiez de concediu de crestere a copilului si in acelasi timp lucrez in strainatate sa castig un ban, legal ce s-ar putea intampla??? va rog sa-mi dati un raspuns.
persoana care beneficiaza de conc crestere este pers care il ingrijeste efectiv deci cf legii tb sa locuiti cu el la aceiasi adresa permanent si sa il cresteti efectiv. daca aveti venituri impozabile va taie indemnizatia. numai ca veniturile impozabile nefiind in romania. banuiesc ca va ia banii inapoi pe indemnizatie daca sunteti gasit. mentionez ca nu sunt specialist in domeniu.