avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate alinutzaalbinutza

Activitate alinutzaalbinutza

Răspuns la discuția schimbarea numelui de familie
Va multumesc pentru sfaturi! vom merge sa vedem ce se poate rezolva!
Buna ziua, am o mica neintelegere cu viitorul meu sot in ceea ce priveste numele de familie. El are un nume mai ciudata...nu foarte urat dar nici placut, si doreste ca dupa casatorie sa luam numele meu, care la randul meu nu imi place...ambele sunt nume pe care intotdeauna s-a putu face glume si forma porecle. Solutia ar fi numele de fata al mamei, dar parintii nefiind divortati...oare poate sa isi schimbe numele de familie in cel al mamei?parintii lui fiind deacord..cum putem proceda?
buna in legatura cu intrebarea ta ..nu trebuie sa dai bani sa iei licenta in drept...trebuie doar sa urmezi facultatea de drept...sa inveti ca sa treci anii si sa susti lucrarea de licenta...eu in 2 luni trebuie sa o sustin..iar apoi...dk trec cu brio...am licenta in drept....insa greul...abia incepe dupa terminarea celor 4 ani de studiu...
Răspuns la discuția tema de licenta in criminalistica
Va multumesc din suflet!nici nu ma gandeam sa gasesc informatii atat de precise!multumesc!
Răspuns la discuția tema de licenta in criminalistica
am fost la biblioteca judeteana insa nu am gasit decat cateva date in revista dreptul....si in tratate nimic...
buna ziua, am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la tema mea de licenta - Modalitati de investigare criminalistica a traficului de persoane.
acelasi lucru ca si tine l-am patit si eu in urma cu 4 luni insa eu circulam in oras unde sunt 2 benzi eram incadrata pe prima banda si semalizam de aproximativ 5 minute deoarce nu eram sigura unde se face straduta pe care trebuie sa intru viteza era de maxim 30 la ora cu indulgente cand am vazut straduta pe care trebuie sa intru m-am asigurat si departe am vazut ca vine o masina am intrat putin cu rotile pe banda a 2a pentru ca masina pe care o coduceam era lunga si intamplator domnul de se alfa in spatele meu destul de departe a intrat in mine dupa o frana de 5 metri vizibila insa avea loc sa ma treaca de mine pe ce-a de=a 2a banda masina mea nu a avut nici o zgarietura insa lui i s-a spart farul de pe partea dreapta...si la fel eu am fost vinovata primind amneda 240 lei si 6 pct penalizare ,problema politistilor era folia depe geamurile mele spate pt care aveam acte in regula...insa domnul lucra la nu mai stiu cine...si ca sa imi dea amenda mica mi-a spus k ar bea si el o cafea...ca vroia sa imi suspende permisul...era prea speriata sa mai reactionez intr-un fel....asta e politia romana...
Răspuns la discuția buna seara
eu vreau sa ii fac si lui un contract pentru a avea incredere ca nu il dau afara in timp...dar sa il trec pe contract imi e frica deoarce in urma cu ceva timp a fost pacalit si i s-a facut un imprumut ,in perioada cand se faceau doar cu buletinele a semnat pt garantia unui telefon,dar defapt a semnat pentru un imprumut...si nu stim daca s-a terminat deoarce a fost chemat si la politie unde a spus ce s-a intamplat...dar sa nu avem probleme in timp...sa nu ni se i=a apartamentul ma gandeam sa trecem tot pe numele meu ssi catre el un contract ceva sa locuiasca mereu in acel apartament si eu sa nu il pot vinde...in caz de despartire sa nu beneficiez numai eu dupa apartament, punem si raul inainte ca nu se stie daca ne intelegem toata viata...
Discuție buna seara
as dori sa cumpar un apartament,bani provin din 2 surse eu si logodnicul.insa am vrea sa il trecem doar pe numele meu si sa fac un contract de uzufruct viager...cu el!deoarece are cateva probleme cu o banca...si nu vreau sa risc sa imi i-a apartamentul.ce ma sfatuiti sa fac?