avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1646 soluții astăzi
Forum Activitate irina_palt

Activitate irina_palt

Răspuns la discuția concediu medical
am inteles.in concluzie angajatorul plateste 3 zile,iar FNUASS 2 zile.multumesc frumos!
o seara buna
buna seara!
am si eu o intrebare daca puteti sa ma ajutati!am primit un concediu medical care este pe 7 zile,din care 5 zile sunt lucratoare!Acum,din cate am citit 7 zile le suporta angajatorul?este valabil si in cazul acesta,sa le acopere pe toate?si daca este asa se mai depune concediul medical la casa de sanatate?multumesc mult si o seara cat mai buna!
multumesc mult de tot pt informatie!o zi buna
buna ziua.as avea si eu o intrebare aca se poate!as vrea sa deschid o patiserie si as dori s obtin si un fond nerambursabil dar nu stiu cum s procedez si unde trebuie sa ajung ca sa obtin informatiile dorite.Am 23 de ani si am inteles as as putea avea mai multe avantaje,dar eu nu stiu daca se poate sa obtin vreun fond...am spatiul in care as putea sa deschid patiseria,si valoarea totala pentru deschiderea afacerii sar estima in jur de 20.000euro,dupa calculele noastre.Bineinteles k k jumatate din suma dispun si eu,chiar si mai mult dc este nevoie...va multumesc mult si sper s ma ajutati cu un sfat...o zi buna
buna seara!am si eu o rugaminte,dc se poate,angajatorul la cre lucrez vrea sa concedieze unul din angajati,i-a dat preaviz,si acum mia transmis ca trebuie sa fac modificarea revisal-ului si sa intocmesc o decizie de concediere,dar nu stim sigur cum trebuie sa procedam.totodata angajatorul vrea sa de si in somaj salariatul?
cum trebuie sa procedam?care este ordinea in care sa sa rezolvam aceasta situatie?mentionze ca angajatorul vrea ca,contr de munca sa inceteze cu data de 01.05!#-omultumesc mult de tot si sper sa primesc un raspuns cat mai curand:sorry:
Discuție bilant 2010
buna seara!am si eu o intreb,sunt angajata l o soc ca tehnician economist,si practic tin contab firmei.akm tb s depun bilantul si l pers c il intocmeste am inteles ca pot s m trec si eu ca,contabil sef sau alta pers desemnata.acum cum este mai bn?si dc tb s faca administratorul o decizie s m imputerniceasca cum ar tb sa arate?
ast rasp dvs!multumesc
am inteles dar avansul asta este dafapt o rata,care il plateste timp de 12 luni,asta ar insemna sa fac in fiecare luna inregistrarea facturii in avans si knd o sa primesc factura finala se mai mentine aceeasi inregistrare pe care mi-ati aratat-o?multumesc foarte mult!
am si eu o problema cu care nu mam intalnit pana akm.Administratorul societatii la are lucrez a cumparat o vitrina pe care o plateste in rate lunare.Pe factura pe care am primit-o scrie avans vitrina,dar stiu ca avansurile se inregistreaza numai prin banca ceea ce nu este si cazul nostru.In cazul meu pe factura nu apare decat valoarea primei rate.Cum s procedez la inregistrarea contabila?k am incercat s-o bag k mijloc fix in programul de contab dar nu merge,pt k nu am valoarea totala a vitrinei,si ma gandeam s-o inregistrez ca obiect de inventar pana la depasirea sumei de 1800ron si dupa aceea s-o trec k mijloc fix.inreg mea este: %=401
303
4426 dar nu sunt convinsa k e bn....va rog ajutati-ma!multumesc #-o#-o#-o