avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Activitate christty31

Activitate christty31

Răspuns la discuția reala sau nu?
asa as vrea si eu, macar jumatate, dar administratorul+presedintele au spus ca toata suma in 15 zile..... specific, au spus verbal, in scris nu am nimic nicaieri....
Răspuns la discuția reala sau nu?
vreau sa platesc, dar nu pot toata suma odata....
chestia e ca mi-au specificat verbal, nu in scris, pentru ca in somatia respectiva nu este trecut nici un termen, ca trebuie sa platesc toata suma in 15 zile...
Răspuns la discuția reala sau nu?
ma ingrijoreaza faptul ca stiu ca se fac "misculatii"....
Răspuns la discuția reala sau nu?
nu avem comitet executiv, nu avem asociatie de proprietari....
Răspuns la discuția reala sau nu?
problema mea este ca inca nu exista asociatia de proprietari, ci doar de locatari...
legile si articolele trecute acolo...nu am gasit nimic concludent, ci cu totul altceva...
si inca ceva...plicul nu a fost trimis de avocata respectiva, la expeditorul plicului este trecut de mana "asociatia de locatari etc...."
stampila avocatei nu ar trebui sa apartina cabinetului dumneaei? mi se pare cam ciudata....
si inca ceva....eu stiu ca la somatie de plata trebuie trecut un termen....nu apare in somatia respectiva... spun asta pentru administratrul a spus ca in 15 zile ..... unde scrie asta?
Discuție reala sau nu?
Salutare!

Va rog sa ma ajutati.... Vi se pare reala somatia din poza atasata?

[ link extern ]

Intreb pentru ca, cautind pe net legile si hotaririle scrise acolo sint cu totul altceva decit ceea ce trebuie...plus ca avocata respectiva trecuta in somatie nu cred ca exista...eu nu am gasit-o....
Expeditorul plicului este "Asociatia de locatari ....."
Parca nici antetul nu e ce trebuie si nici stampila de jos si semnatura....
Va multumesc!
Salut!

Care sint etapele si in ce ordine pentru inmatricularea unei masini cumparate cu factura de la o firma? Am gasit asa multe variante pe net ca nu mai inteleg nimic :(

Multumesc!
Răspuns la discuția preluare masina
firma de leasing poate face factura direct pe persoana fizica la terminarea leasingului?
Răspuns la discuția preluare masina
dar daca masina este scoasa din bilant? din mijloacele fixe?
Discuție preluare masina
salut!

luna viitoare termin leasingul pentru un autoturism.
leasingul, deci si masina sint pe firma. vreau sa iau masina de pe firma pe persoana fizica. chestia e ca firma este in suspendare activitate.
cum se poate face cel mai bine asta?

merci mult!