avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate pintilieflorian

Activitate pintilieflorian

AM SUNAT INCA O DATA SA-MI REZILIEZ CONTRACTUL CU [editat] CEL PE CARE LAM PRELUNGIT TELEFONIC URMAND SA MA DUC SA SI SEMNEZ NU AM SEMNAT NIMIC DAR CEI DE LA ORANGE SPUN CA CONTRACTUL PRELUNGIT TELEFONIC ESTE PERFECT LEGAL IAR ACORDUL MEU VERBAL TINE LOC SI DE SEMNATURA IAM INTREBAT IN CE LEGE SCRIE LEAM SPUS CA AM CONTACTAT UN AVOCAT IAR EI AU SPUS CA CONTRACTUL VERBAL TELEFONIC ESTE PERFECT LEGAL IAR AVOCATUL NU CUNOASTE LEGEA
Mi-am dat acceptul telefonic pentru prelungirea contractului cu inca 2 ani cu orange urmand ca apoi sa ma duc la un partener orange sa si semnez prelungirea, nu mam dus nu am semnat nimic, am sunat la cei de la orange sa reziliez contractul si am avut marea surpriza sa mi se spuna ca chiar daca nu am semnat miam dat acceptul verbal telefonic si va trebui sami respesct acest contract telefonic. Intrebarea mea este cum pot rezilia acest contract legal
Discuție gaz renel
am in proprietate un teren extravilan pe care cei de la gaz au o statie de verificare care ami ocupa cam 150mp iar cei de la electrica au 3 stalpi de inalta tensiune as dori sa stiu cum este reglementata legea in acest fel,si cum pot obtine chirie de la cele doua conpani