avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Activitate GOX

Activitate GOX

Discuție TAXA POLUARE

Buna seara !
Am cumparat recent o masina din 2003 , inmatriculata in Romania in anul 2010 . Individul de la care am cumparat-o nu mi-a spus ca si-a recuperat banii pe taxa de mediu prin instanta . Acum la inscrierea masini pe numele meu , eu trebuie sa platesc taxa de mediu din nou ? Politia , la inscriere , mi-a cerut adeverinta de la administratia financiara precum ca , acest individ nu si-a recuperat banii prin instanta , si asa am aflat ca de fapt a facut-o . Multumesc anticipat pentru raspuns .


Discuție TAXA DE POLUARE
Buna ziua !
Am cumparat recent o masina din 2003 , inmatriculata in Romania in anul 2010 . Individul de la care am cumparat-o nu mi-a spus ca si-a recuperat banii pe taxa de mediu prin instanta . Acum la inscrierea masini pe numele meu , eu trebuie sa platesc taxa de mediu din nou ? Politia , la inscriere , mi-a cerut adeverinta de la administratia financiara precum ca , acest individ nu si-a recuperat banii prin instanta , si asa am aflat ca de fapt a facut-o . Multumesc anticipat pentru raspuns .

Discuție TAXA POLUARE
Buna ziua !
Am cumparat recent o masina din 2003 , inmatriculata in Romania in anul 2010 . Individul de la care am cumparat-o nu mi-a spus ca si-a recuperat banii pe taxa de mediu prin instanta . Acum la inscrierea masini pe numele meu , eu trebuie sa platesc taxa de mediu din nou ? Multumesc anticipat pentru raspuns .
Răspuns la discuția Reabilitarea cazierului
In primul rand vreau sa va multumesc foarte mult pentru raspunsurile primite , as dori sa va mai intreb daca se poate obtine reabilitarea prin hotarare judecatoreasca inainte de termenul de incercare , respectiv 2 ani si trei luni in cazul meu .......................multumesc anticipat si Sarbatori Fericite !
Buna ziua !
Ma numesc Ionel si anul acesta pe 15 iulie am fost condamnat la 3 luni de inchisoare cu suspendare pentru conducerea unui autovehicul pe drumurile publice cu o alcoolemie peste limita legala . As dori sa stiu cand pot sa solicit instantei reabilitarea cazierului si care este procedura . Va multumesc .
In primul rand , multumesc pentru raspuns . Nu am solicitat o a doua proba pentru ca nu am stiut ca se poate face . Oricum acum sunt convins ca este prea tarziu. In conditiile date si prezentate de mine am vreo sansa sa scap cu amenda administrativa si daca nu ce risc mai mult ? Multumesc frumos .
BUNA ZIUA, IN DATA DE 23.08.2010, AM FOST DEPISTAT CONDUCAND AUTOVEHICOLUL PROPRIETATE PERSONALA PE DRUMURILE PUBLICE AVAND O ALCOOLEMIE DEPISTATA ULTERIOR LA SPITAL, DE 1,34 LA MIE . NU S-A INTAMPLAT NICI UN ACCIDENT , CI PUR SI SIIMPLU AM FOST OPRIT IN TRAFIC, AM COLABORAT CU ORGANELE DE POLITIE MERGAND LA SPITAL SI APOI LA SECTIE UNDE AM DAT DECLARATII. NICI ACUM NU AM FOST CHEMAT LA AUDIERI SI AS DORI SA STIU DACA ESTE NORMAL CE SE INTAMPLA SI TOTODATA DACA SE POATE, SA STIU , CE PEDEAPSA RISC PENTRU ACEASTA FAPTA. MENTIONEZ FAPTUL CA SUNT LA PRIMA ABATERE .VA MULTUMESC ANTICIPAT !