avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1666 soluții astăzi
Forum Activitate virgilpetre

Activitate virgilpetre

Răspuns la discuția Incident la antrenament
Inca o intrebare.La I.M.L. pentru eliberarea certificatului medico-legal se face cu programarea in prealabil ? sau te duci normal? multumesc pt.raspunsuri.O zi buna va doresc.
Răspuns la discuția Incident la antrenament
Va multumesc pentru sfat.O sa ma gandesc si o sa iau o hotarare.In cat timp se poate depune plangerea penala?Exista un termen limita de la producerea incidentului? Va multumesc anticipat.
Buna ziua. Copilul meu face polo.La un antrenament,copilul meu s-a sicanat verbal cu un coleg.Dupa un schimb de replici,colegul copilului meu,mi-a bagat copilul la fund si la lovit cu genunchiul in ureche.Venind acasa ,mi-a spus ca il doare urechea si am mers la spital. Acolo la internat pe loc,cu diagnosticul..;Timpan gaurit: Doctorul a spus ca trebui chemata politia,A venit politia si ia luat declaratie copilului in prezenta mamei copilului.spunandu-mi ca ar trebuii sa merg si la IML pentru certificat. Eu nu am depus plangere la politie deocamdata.Intrebare;Ce ar trebuii sa fac mai departe in functie si de evolutia diagnosticului dat de medic.
Buna ziua,
Sunt absolvent de Stiinte juridice. Nu profesez in domeniu. Ma intereseaza cum as putea sa devin mediator, am auzit ca ar fi obligatoriu de la anul. Cu pregatirea mea pot sa devin , si care ar fi conditiile sa devin mediator? Multumesc pentru intelegere.

[Editat - va rog nu mai scrieti cu majuscule, Regulamentul forumului nu permite asta, multumesc]
Răspuns la discuția Cum pot deveni jurist?
MULTUMESC FRUMOS . LA MULTI ANI. UN AN NOU FERICIT.
BUNA ZIUA. AM TERMINAT FACULTATEA DE DREPT ACUM VREO 5 ANI.SI SUNT LICENTIAT IN STUDII JURIDICE. VA ROG SA-MI SPUNETI SI MIE CUM AS PUTEA DEVENI JURIST , SI PASII PE CARE TREBUI SA-I URMEZ. IN PREZENT LUCREZ IN ADMINISTRATIE PUBLICA SI AM VARSTA DE 40 DE ANI. MULTUMESC ANTICIPAT.
Discuție Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti in ce situatii se poate lasa un bun imobil in mostenire.Mentionez ca nu suntem rude si persoana in cauza ar dorii sa-mi lasa mostenire un apartament. Ce acte ar trebuii intocmite si care ar fi cea mai avantajoasa alegere. Va multumesc frumos.
Revin cu intrebarea. Din punct de vedere legal ce este mai sigur pt.a nu intampina probleme juridice la intrarea in posesie a bunului respectiv. multumesc