avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1900 soluții astăzi
Forum Activitate danielstancu_70

Activitate danielstancu_70

as dori sa stiu si eu daca se poate face partajul in lipsa mea eu fiind plecat in strainatate ......va multulesc anticipat:-/
Răspuns la discuția divort si rate bancare
daca am rate la doua banci una cu masina garantie pe care ma oblig sa o platesc si cea de a doua fiind in divort cu sotia nu o mai pot plati pentru ca eu refuza sa ma ajute fiind amindoi in contract la amindoua eu debitor si ea codebitor poate cea de a doua banca sa ma execute silit sa imi ia masina ??????????????[fiind garantia bancii prin contract repet].........mentionez ca am stat in apartamentul socrilor de unde am fost alungat si toate bunurile si investitiile in acord comun cu sotia au ramas neatinse fara sa fi luat ceva ....multumesc anticipat
Răspuns la discuția divort si rate bancare
daca am plecat din locuinta acum ceva vreme, fiind propietatea socrilor mei, dar avind acelasi domiciliul oare nu mai am voie sa intru in acea casa????????;):hm:
Răspuns la discuția divort si rate bancare
sunt in divort cu sotia, am plecat din locuinta si fetita noastra de 14 ani a ramas cu mama ei. am cunostinta ca in apartamentul in care stau amindoua s-a mutat si amantul sotiei. eu nu sunt deacord cu aceasta situatie ca fetita mea sa ramina singura cu acel barbat stiind ca sotia mea lucreaza cite 24 de ore continuu adica o zi si o noapte CE POT FACE?
:rofl:
Răspuns la discuția divort si rate bancare
cum se calculeaza comisionul sau costul partajului la tribunal?
Răspuns la discuția divort si rate bancare
daca am un salariu de 8.500.000 si ratele mele si ale sotiei se ridica la 11.000.000 ea refuzind sa mai plateasca, care va fi suma care va trebui sa o platesc eu ca si pensie de intretinere in urma divortului pentru un copil? mentiomez ca suntem amindoi in contract
Răspuns la discuția divort si rate bancare
va multumesc mult pentru raspunsuri si totusi mai am citeva intrebari sotia mea nu vrea sa ne inpacam si din cite mi-a spus ea nu are decit doua motive de divort ca si proba adica ,,ca mai beau citeodata si fac scandal, si ca nu ne mai intelegem " banuiesc ca are nevoie de martori nu? dar cu noi nu a stat nimeni in casa sa stie cu adevarat ce se intimpla iar copilul de 13 ani care tine cu mama - e normal ca e fata - nu stiu daca poate fi martor inpotriva mea, cu toate ca le-am facut toate voile la amindoua (in limita posibilitatilor), dar nu a vrut sa vada niciuna din ele ce am facut eu pentru ele si sotia mea imi care sa plec din apartament inainte de divort. parinti ei nu au fost deacord cu ea la inceput dar acum dupa ce a depus actele sau intors inpotriva mea si probabil var fii martorii ei dar ei nu au locuit cu noi in ultimii 5 ani si nici nu vor sa recunoasca ca am investit o gramada de bani in cele doua locuinte care sunt pe numele lor. si inca ceva am putea sa inpartim creditul la divort ?pentru ca eu vreau sa plec afara la munca si sa inchei odata pentru totdeauna cu bancile ca mi s-a dublar rata si n u mai fac fata cu ce cistig in tara multumesc anticipat
Răspuns la discuția divort si rate bancare
as dori sa stiu daca in urma divortului pot sa pun pensia alimentara a copilului intr-un cont pe numele ei la care sa aiba acces la inplinirea virstei de 18 ani, cu prezentarea chitantei lunara ......ma oblig prin lege sa prezint chitanta lunara multumesc anticipat ......................si inca ceva ... daca nu sunt de acord cu divortul trebuie sa imi angajez avocat pentru ca nu are motive intemeiate si va aduce martori mincinosi sau cel putin motivele nu sunt reale si nu cunosc motivul pentru care divorteaza ...........multumesc
Răspuns la discuția divort si rate bancare
daca plec din apartament are vreun efect asupra mea la divort daca va avea loc peste ceva timp?
dar daca plec in strainatate un an fara sa divortam?
Răspuns la discuția divort si rate bancare
va multumesc