avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 937 soluții astăzi
Forum Activitate adinamihalache

Activitate adinamihalache

Răspuns la discuția GARANTIE SALARIU
Sper sa nu fiu victima angajatorului,au trecut 7 zile de la data incetarii CIM,am fost anuntata ca voi primi garantia,voi astepta sa vad ce afla seful meu de aici,daca nu voi lua atitudine,m-i se pare penibil pana la urma sant drepturile noastre.
Răspuns la discuția GARANTIE SALARIU
Buna ziua!Mie mi-au blocat cardul fiind card de salariu,garantia trebuie sa o iau de la banca?Am vorbit cu seful de aici dar nu stie nimic,sediul firmei este la Bucuresti,stiti sa imi spuneti ceva?Nu am primit inca nici copie de pe decizia de incetare a contractului,nimic.Multumesc
Răspuns la discuția GARANTIE SALARIU
da,dar inainte de a intra in CCC am lucrat 18 luni si nu stiu daca mi-au oprit si in CCC?Multumesc
Buna ziua!V-am spus ca am incetat contractul de munca cu acordul partilor,am fost anuntata ca voi primi la data de salariu garantia oprita,dar nu am intrebat cat,ma puteti lamuri:in contract apare la clauze 'retinerea unei garantii lunare din salariu net,in procent de 10% pana la atingerea unui plafon de 3 salarii nete",Deci ar trebui sa primesc 3 salarii nete,nu ma pricep cum se calculeaza?Multumesc
Răspuns la discuția Plata indemnizatie CCC
Multumesc
LA MULTI ANI!tuturor doamnelor.Pe 2 martie baietelul meu a implinit 2 anisori,cum primesc indemnizatia luna aceasta?Am incercat sa intreb la AJPS dar nu imi raspunde nimeni,luna acesta primesc pentru februarie si in aprilie cei 2oo ron ai copilului si diferenta pentru 2 zile la indemnizatie?Multumesc
Răspuns la discuția Lichidare contract
Multumesc frumos,iar in legatura cu lichidarea imi puteti spune ceva daca primesc,eu l-am intrebat pe seful meu si mi-a spus ca da,dar as vrea sa stiu cum se acorda.Multumesc
Buna ziua!Am fost in CCC,iar ieri trebuia sa ma intorc la serviciu,din cauza unor probleme personale nu am mai continuat si am cerut incetarea contractului de munca cu acordul ambelor parti si m-i sa aprobat,imi puteti spune in cat timp trebuie sa mi se trimita cartea de munca si daca primesc lichidare?Am lucrat la firma respectiva 1 an si jumatate,aveam salariu fix +comision lunar din vanzari.Multumesc
Multumesc anticipat
Buna ziua!Salariu mediu pe unitate se poate acorda si dupa ce am terminat CCC,nu l-am solicitat cand am nascut copilul?Si cat reprezinta din salariu?Multumesc anticipat