avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate comandantul

Activitate comandantul

buna ziua.respectuos va rog sa-mi spuneti si mie ce se poate face in cazul in care titularul unui autovehicul a decedat iar unicul fiu al acestuia doreste sa treaca autovehiculul pe numele sau.care sunt demersurile ce trebuiesc facute in acest caz ?.multumesc anticipat
apartamentul a fost cumparat cu duoa credite care au fost facute insasi de proprietara pe numele ei,pentru unul dintre credite girind insasi cu apartamentul,iar o parte din suma a fost imprumutata de la mai multe persoane.ce se poate face in acest caz ?
buna ziua.am o prietena care este casatorita de 23 de ani,nu este divortata dar este despartita in fapt de un an.in timpul casatoriei mai exact acum 10 ani,a cumparat un apartament pe numele sau.sotul nefiind coproprietar si neavind niciodata domiciliul la adresa unde se afla apartamentul.acum ea ar vrea sa stie daca in caz de divort sau partaj,apartamentul va face obiectul partajului.va multumesc !
Discuție divort
sunt casatorit in romania iar acum sunt in portugalia.am un copil minor din casatorie si doresc sa divortez.as vrea sa stiu daca pot divorta in portugalia sau nu si care sunt procedurile legale care trebuiesc urmate.multumesc frumos !!!
ok.am inteles si va multumesc.promit sa ma conformez regulilor.
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS.VREAU SA SPUN CA INCA NU EXISTA O HATARIRE JUDECATOREASCA IN ACEST SENS.
am si eu o problema cu acesta firma "periculoasa" de recuperari.in anul 2007 am facut un credit la [BANCA].am platit ratele pina prin 2008 cind am plecat din tara.acum [FIRMA] trimite instiintari mamei mele ca ai va face oprire pe pensie daca nu plateste.are dreptul legal acest "SRL" de a face opriri pe salarii,pensii sau alte drpturi banesti ale unei persoane ??.intreb asta in ideea in care nu imi mai amintesc cu siguranta cine e titular de credit (eu sau mama mea).va rog sa-mi dati si mie un sfat juridic in acest sens.va multumesc anticipat !!!