avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Activitate savinmarius

Activitate savinmarius

Răspuns la discuția asigurari-
multumesc mult mai am o intrebare. Ce trebuie sa fac cei de la casco m-au dat in judecata am deja un termen in mai si nu inteleg de ce nu sa asteptat sa se termine dosarul sa am si eu un raspuns nu ma pot judeca cu ei fara sa stiu ce raspuns am. de la parchet .
Răspuns la discuția asigurari-
savinmarius a scris:

in noiembrie 2009 am avut un accident rutier din care am lovit un autoturism logan,eu fiind in stare de ebrietate cu o alcoolemie de 1.15-1.25in singe dupa care politia a cerut recalcularea alcoolemiei iar aceasta a iesit de 0.65 proprietarul loganului a cerut despagubir la asigurarea noastra aceasta dindu-i putini bani a apelat la asigurarea lui casco acestia platindu-i pagubele.Intrebarea mea este cine plateste aceste pagube tinind cont ca recalculare a iesit sub 0.80 dupa care am primit citatie de la asigurarea casco ca mau dat in judecata pentru recuperare de paguba tinind cont ca dosarul meu e inca la parchet in cercetare politia luind in considerare recalcularea nu alcoolemia in singe.va multumesc mult astept un raspuns cu ce trebuie sa fac.ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns va multumesc


Discuție asigurari-
in noiembrie 2009 am avut un accident rutier din care am lovit un autoturism logan,eu fiind in stare de ebrietate cu o alcoolemie de 1.15-1.25in singe dupa care politia a cerut recalcularea alcoolemiei iar aceasta a iesit de 0.65 proprietarul loganului a cerut despagubir la asigurarea noastra aceasta dindu-i putini bani a apelat la asigurarea lui casco acestia platindu-i pagubele.Intrebarea mea este cine plateste aceste pagube tinind cont ca recalculare a iesit sub 0.80 dupa care am primit citatie de la asigurarea casco ca mau dat in judecata pentru recuperare de paguba tinind cont ca dosarul meu e inca la parchet in cercetare politia luind in considerare recalcularea nu alcoolemia in singe.va multumesc mult astept un raspuns cu ce trebuie sa fac.
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
Multumesc mult sper si eu sa se termine mai repede
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
Problema este ca dosarul este la parchet de 10 luni si nu mi se da nici o solutionare cind merg in audienta sa intreb de dosar mi se spune sa astept ca dosarul este in lucru. Cit trebuie sa mai astept pina la solutionare ,de ce se intirzie asa de mult.
Răspuns la discuția alocatie copil
noi suntem cetateni romani cu domiciliul stabil in romania am nascut in strainatate si vreau sa ma intorc cu copilul in romania sen poate beneficia de alocatie chiar daca copilul implineste 5 luni
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
victima a avut o lucsatie de umar dr. nu a stat in spital si a beneficiat de30 zile de la medicul legist dar ne-am inteles si sia retras plingerea de la politie
Discuție alocatie copil
copil nascut in italia in luna noiembrie cu parinti romani vrem sa sa ne stabil in romania mai poate beneficia de alocatie in romania va multumesc astept raspuns
acum un an de zile am avut un accident cu victima si alcool la aparatu cu echilotestu mia iesit 0.80 dupa care am dus la recoltarea de sange la care miau iesit 1.05 la prima si 1.15 la a doua in urma investigatiilor facute de procuroarea de la politie a rezultat ca nu am fost in timp la recoltare de sange asa ca a decis recalcularea alcoolemiei la care mia iesit 0.65 spre norocu meu tin sa precizez ca victima e bine sia retras plangerea si nu are nici o pretentie de la mine acum am fost trimis in tribunal dar nu inteleg de ce? ce se intampla cu carnetu meu cat mai dureaza? va rog ajutatima cu un raspuns