avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1498 soluții astăzi
Forum Activitate ardelean ronela

Activitate ardelean ronela

va multumesc tare mult,maine am control de la finante si am fost avertizata sa nu cumva sa am facturi emise catre pers fizice incasate cu chitanta,cand eu stiam ca nu ar reprezenta o problema fiind lucrari de amenajari in apartamente.multumesc inca o data si va doresc o seara placuta
Detin o intreprindere individuala cu obiect de activitate amenajari interioare (constructii) si as dori sa stiu daca e adevarat ca nu sunt obligata sa utilizez casa de marcat in cazul unor lucrari de constructii,respectiv amenajari interioare la domiciliul clientului.va multumesc anticipat pt raspunsuri
Discuție Partaj
Buna seara.Mama mea s-a decis sa divorteze din motive foarte intemeiate.Suntem doua surori majore si as dori sa va intreb daca in cazul unui partaj se tine cont si de copii, in sensul ca beneficiem si noi de ceva sau se imparte doar intre parinti?
Buna ziua.Am 30 de ani si parintii mei sunt in pragul divortului.Mai exact si mama si noi, copiii ne-am cam saturat de atitudinea fffffff violenta a tatalui, de faptul ca toata viata lui si-a petrecut-o band pana nu mai stia de el, de injuriile si cuvintele urate adresate mamei care pentru el sunt ca si "buna ziua" pt noi si nu in cele din urma de faptul ca are o viata dubla.Mai explicit, de aproape 15 ani, sau mai mult si nu stiu eu, are o amanta, de care nu vrea sa se desparta, dar nu vrea sa ne lase nici pe noi in pace.In conditiile in care el povesteste si cunostiintelor ca are un baiat, mentionez ca noi suntem 2 fete, copii legitimi ai lui, sunt martori si se poate dovedi tot, ce ar trebui mama mea sa faca?Nu beneficiaza de niciun ajutor din partea lui, a sarit la gatul mamei de cateva ori, a incercat sa-i dea cu scaunul in cap.Cum se procedeaza cu casa?Va multumesc anticipat pentru parerile dumneavoastra.La multi ani si un An Nou fericit!