avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate ade2007

Activitate ade2007

Răspuns la discuția somaj dupa CCC
Va mai adresez un subiect: mi-au spus sa aduc veniturile de dinaintea nasterii , nu se poate doar cu stagiul de cotizare?
Răspuns la discuția Reabilitare +permis auto
Multumesc mult, mai am o intrebare:Cand ii dispare cazierul?
Buna ziua, In luna februarie se implineste 1 an de cand sotului meu i s-a dat sentinta finala(1 an cu suspendare si 2 ani reabilitare)dupa alti 3 ani de judecata(din 2009)pt. alcoolemie. Intrebarea este ce se poate face dupa acest an si cand poate da pt. permis din nou. va multumesc
Răspuns la discuția somaj dupa CCC
Imi cer scuze pt. intarziere, dar abia acum m-am dus la AJOFM si mi-au spus ca pot depune actele pt.somaj.
Răspuns la discuția somaj dupa CCC
am lucrat in invatamant ca suplinitor si acolo contractele sunt pe perioada determinata , respectiv de la 1 sep. 2008-31aug 2009, 1sept 2009-31 aug 2010, deci a incetat de la sine contractul, voi merge si la Agentie. Va multumesc.
Răspuns la discuția somaj dupa CCC
multumesc mult pentru informatie.
Discuție somaj dupa CCC
Buna ziua,

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.
In luna iulie 2010 am nascut, in 31 august 2010 mi-a incetat contractul de munca, am beneficiat de indemnizatie pana cand a facut copilul 2 ani. intrebarea mea este daca ma pot inscrie la somaj.
Va multumesc
Răspuns la discuția Dosar penal alcool
multumesc
Pe timpul cercetarii penale are cazier?Dupa finalizare va avea cazier si daca da cat timp are?
Răspuns la discuția dosar penal alcool
Va multumesc mult!