avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1830 soluții astăzi
Forum Activitate Angheloiu Cristina

Activitate Angheloiu Cristina

Multumesc pentru raspuns
Da. Problema este ca la firma de unde mi s a facut detasarea sunt incadrata cu minim pe economie iar la firma care mi a acceptat detasarea primesc un salariu destul de mare. Acesta a fost si motivul pt care am venit prin detasare la aceasta institutie si as fi vrut sa raman in continuare aici pana la finalul concediului prenatal/postnatal. Se poate prelungi aceasta detasare desi eu sunt in concediu prenatal?
Va multumesc.
Buna ziua,

Ce pot sa fac daca lucrez intr-o institutie in care am venit prin detasare pe o perioada de 6 luni, sunt insarcinata in 7 luni(data nasterii va fi pe 19 octombrie) si detasarea se incheie pe 02 octombrie?
Incepand cu 10 august voi intra in concediu prenatal. Se mai poate prelungi in cadrul aceleiasi institutie contractul de munca daca in momentul expirarii eu sunt in concediu prenatal?

In asteptarea unui raspuns, va multumesc anticipat.
Va multumesc frumos pt raspuns.
Va multumesc frumos pt raspuns.
Buna ziua,

Sunt angajata cu contract pe perioada determinata pana la data de 02.10.2012 si sunt insarcinata in 7 luni. Cel mai probabil voi naste in luna octombrie undeva in jurul datei de 19. Vroiam sa va intreb urmatoarele:
1. Mai beneficiez de banii pe concediul prenatal total in conditiile in care contractul de munca expira pe 02 octombrie iar concediul dureaza pana la sfarsitul lunii noiembrie? Mentionez ca voi intra in prenatal incepand cu data de 10 august.
2. Mai beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului daca nasterea are loc pe 19 octombrie iar contractul meu de munca se incheie in data de 02 octombrie?

In asteptarea unui raspuns, va multumesc anticipat.

O zi placuta!
Răspuns la discuția Redobandire permis
Multumesc frumos. Sunt exact informatiile de care aveam nevoie.
O seara placuta in continuare.
Buna ziua,
Ce trebuie sa fac pt redobandirea permisului de conducere? Mentionez ca permisul mi-a fost anulat prin sentinta judecatoreasca pe 25.10.2009.

In asteptarea unui raspuns, va multumesc.
Răspuns la discuția Reabilitare
Va multumesc frumos pentru informatii.
Răspuns la discuția Reabilitare
Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Am fost si mi-am scos cazierul acum o luna si intradevar acolo este mentionat in continuare faptul ca mi s-a anulat permisul prin hotarare judecatoreasca si din ce cauza s-a recurs la acest lucru. In mod normal acest lucru va ramane mentionat in continuare sau dupa expirarea perioadei de incercare acest lucrutrebuia sa se stearga de pe cazierul judiciar?

Problema e ca de la sectia de unde mi-am ridicat cazierul mi-au spus ca trebuie sa merg sa-mi fac si reabilitarea dar nu stiau daca in Bucuresti sau la tribunalul din Buzau.. Au fost persoane care mi-au zis ca trebuie sa merg in Buc la Udristei sa mi se puna o stampila, ca trebuie sa public si in Monitorul Oficial ..

Multumesc.