avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate DA2011

Activitate DA2011


Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:am vandut o casa cu terenul aferent 1000 m2.Casa a avut mai mult teren decat scria in titlul de proprietate 500 m2 in plus ,total curte 1500 m2.La vremea respectiva am scos de la primarie acte ca a fost o eroare,ca trebuie indreptata acea eroare dar nu am mai mers mai departe.Intrebarea mea este avand in vedere ca in toata tara se face cadastrarea suprafetelor si eu nu mai doresc acea suprafata de teren de 500 m2 se poate emite obligatoriu titlu de proprietate pe numele meu?
Buna ziua!Scuze de deranj.Ati primit decizia?
Buna ziua

Scuze de deranj!Ati primit decizia instantei?
Răspuns la discuția Pot sa ma judec in Bucuresti?
Multumesc!
Multumesc!Astept sa discutam cand primiti hotararea!

Costea Mihai a scris:

Procurile respective au un scop precis si bine definit, doar cei care s-au lovit de aceste situatii prin instante au avut "privilegiul" sa afle adevarul.

Multumesc!

raluk0207 a scris:

Sa lasati lucrurile asa cum sunt.
El pierde. A dat niste bani pe niste terenuri care in continuare sunt proprietatea dvs.
Puteti sa il chemati in judecata, dar va convine sa avansati niste cheltuieli, in conditiile in care interesul este al lui?

Multumesc pentru raspuns!
Multumesc!Astept sa discutam cand primiti hotararea!
Răspuns la discuția Pot sa ma judec in Bucuresti?
Multumesc!


Vreau sa deschid un proces, am buletin de Bucuresti,partea adversa are buletin in alt judet,imobilul este in judetul unde are partea adversa buletinul.