avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot sa ma judec in Bucuresti?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot sa ma judec in Bucuresti?



Vreau sa deschid un proces, am buletin de Bucuresti,partea adversa are buletin in alt judet,imobilul este in judetul unde are partea adversa buletinul.
Ultima modificare: Marți, 5 Aprilie 2022
DA2011, utilizator
Cel mai recent răspuns: DA2011 , utilizator 08:31, 6 Aprilie 2022
partea adversa are buletin in alt judet,imobilul este in judetul unde are partea adversa buletinul.

acolo va veti judeca
Multumesc!
Competenta este instanța de la domiciliul paratului...
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere proces flori9 flori9 Buna ziua, problema este urmatoarea: sunt parata intr-un proces de partaj judiciar, nu am platit taxa de timbru pt intampinatea reconventionala desi am fost ... (vezi toată discuția)
cerere divort sergiu05 sergiu05 Buna ziua, daca ma poate ajuta cineva, ma intereseaza care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez in cazul unui divort, avand in vedere faptul ca locuim in alt ... (vezi toată discuția)
Divort - competenta teritoriala florentina-doina florentina-doina Am plecat de la sot impreuna cu copii acum un an ,de atunci nu am tinut nici un fel de legătură cu el.As vrea să stiu daca pot divorta de el în București ... (vezi toată discuția)