Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Emitere titlu proprietate suprafata teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Emitere titlu proprietate suprafata teren intravilan

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:am vandut o casa cu terenul aferent 1000 m2.Casa a avut mai mult teren decat scria in titlul de proprietate 500 m2 in plus ,total curte 1500 m2.La vremea respectiva am scos de la primarie acte ca a fost o eroare,ca trebuie indreptata acea eroare dar nu am mai mers mai departe.Intrebarea mea este avand in vedere ca in toata tara se face cadastrarea suprafetelor si eu nu mai doresc acea suprafata de teren de 500 m2 se poate emite obligatoriu titlu de proprietate pe numele meu?
DA2011, utilizator