avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... întãbulare casã si teren
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

întãbulare casã si teren

în 2003 am cumpărat o casă cu teren 1500 m2, dar am aflat ulterior că terenul are titlul de proprietate pe 250 m2 suprafaţa ocupată de casă şi 500 m2 teren în spatele grădinii, restul terenului cuprin intere cele 2 suprafeţe nu este trecut în titlul de proprietate cum se poate face întăbularea pe toată suprafaţa terenul este în judeţul Mureş
Cel mai recent răspuns: suteunatalia , utilizator 11:54, 28 Octombrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Emitere titlu proprietate suprafata teren intravilan DA2011 DA2011 Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:am vandut o casa cu terenul aferent 1000 m2.Casa a avut mai mult teren decat scria in titlul de proprietate 500 m2 ... (vezi toată discuția)
Solicitare punere in proprietate cu ordinul prefectului.rezolvare partiala. codres codres Buna ziua!In anul 1989 am primit de la primaria din localitate un teren.Terenul are trei numere top:pe primul numar figureaza 250 mp ,suprafata pe care este ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate greșit. ce pot face în situația în care ... costel5 costel5 Titlu de proprietate greșit. Ce pot face în situația în care am cumpărat un teren în suprafață de 1500 m2 conform cadastrului întocmit după titlul ... (vezi toată discuția)