avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate aldorina

Activitate aldorina

Buna seara. O intrebare va rog... Nu stie careva daca datoriile acumulate in strainatate( comunitatea europeeana) sunt recuperabile in Romania? Daca da incepand de la ce suma si cum se pot recupera? Va multumesc din suflet pentru raspuns. Cu stima.
Buna seara si va multumesc pentru raspunsul dumneavoatra. D-nul pe care vrem sa il angajam este cetatean egiptean si nu UE. In rest indeplinim toate conditiile. Suntem la zi cu toate platile. Si nu exista nici o sanctiune. Daca cunoasteti o firma care se ocupa cu asa ceva daca este posibil as vrea un nr de telefon. O seara buna.
Buna ziua, suntem o societate care lucreaza in constructii si am vrea sa angajam un cetatean strain. Se poate? Daca da care sunt actele necesare si daca sunt firma care se ocupa cu asa ceva.
Da se pare ca aceasta este singura solutie. Ca sa fii in regula in Franta trebuie sa dovedesti plata cotizatiilor salariale in Ro. Asa ca singura solutie E101 sau mai nou A3 cred. Asta este...in orice caz va multumesc ptr ajutor.
Interesant, dar care este diferenta intre sucursala si reprezentanta? Ptr ca nu vreau sa platesc impozite in Franta . Avem deja o firma din 2008 si impozitele catre statul francez sunt enorme in jur de 50%X-(. Si sa nu mai spun ce cotizatii ptr salariati... La fiecare trimestru trebuie dat un salar(1500) de aceea cum avem muncitori romani am vrea sa schimbam si sa declaram in Romania. Poate ne revine mai ieftin.;)
=D>Va multumesc pentru raspunsul d-voastra. Stiam ceva de vestitul formular dar cum pot sa am activitate comerciala in Romania pe o perioadade 4 luni cand noi rezidam in Franta?! Si cu beneficiu... Pacat ca nu pot face nimic. In orice caz va multumesc ptr promptitudinea raspunsului d-voastra. Daca intre timp mai stiti o solutie legala...O sear buna va
Buna ziua, as vrea sa stiu daca este posibil sa deschid o firma cu domiciliul in Romania care sa poata lucra in domeniul constructiilor in Franta? Daca este posibil unde trbuie sa ma adresez si ce documente sunt necesare? Va multumesc.
Răspuns la discuția rentabilitate ptr o discoteca
Va multumesc ptr atentie si sincera sa fiu date prea multe nu stiu . Stiu ca accesul la aceasta discoteca este la vreo 20 km de Timisoara catre Lipova si ca orice satuc nu prea sunt tineri . Cred ca cel mai bine ar fi sa caut la fata locului . Pe curand.
Buna ziua. Vin si eu ca tot omul cu intrebare: o discoteca la tara este rentabila sau nu? fiul meu vrea sa inchirieze o discoteca la tara (chiria este de 300€) si vrea sa o faca functionabila. Este un pic cam mic satucul si sincer eu nu prea vad rentabilitatea dar daca el vrea... totusi eu as vrea sa stiu asa din gura in gura daca ar avea o sansa sa faca ceva. Eu nu prea pot stii ca sunt la 2000 de km. Asa ca sper sa ma ajutati voi cei de acasa care stiti ce se intampla prin discoteci. Va multumesc de atentia d-voastra. Pe curand