Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Datorii in strainatate - recuperare in Romania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Datorii in strainatate - recuperare in Romania

Buna seara. O intrebare va rog... Nu stie careva daca datoriile acumulate in strainatate( comunitatea europeeana) sunt recuperabile in Romania? Daca da incepand de la ce suma si cum se pot recupera? Va multumesc din suflet pentru raspuns. Cu stima.
In principiu se pot recupera, practic cel care doreste sa le recupereze isi face mai intai calculul daca renteaza sau arunca banii de pomana pe hartoage si procese. Daca aveti datorii la o banca straina si are o filiala in Romania, e mai probabil sa ceara recuperarea datoriilor decat un birou de recuperare de credite care nu face afaceri in Romania.