avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Activitate crisdeacon

Activitate crisdeacon

Poate un proprietar sa-si puna gard pe o cale de acces (el fiind la bloc )cu acordul asociatiei ? Cel in cauza(fiind la parter) a pus un gard zice el cu acordul celor de la asociatie blocand astfel calea de acees spre scara aferenta, are dreptul?in plus a taiat si batatorul de covoare care era acolo de 30 ani, specificand ca face prea mult zgomot , are dreptul?
Stiati ca ATC-urile de la [BANCA] iau comision ?Cel putin asa mi sa spus de catre un functionar al bancii...am avut un credit de nevoi personale pe care l-am achitat achitand lunar prin acest robotel care nu ia bacnote mai mici de 10ron-rata era de 225 ron eu de fiecare data punand 230ron si tot am ramas restant la banca -sunand la banca pentru intrebari functionarul mi-a spus ca acest aparat ia comision!deci atentie!
sunt posesorul unuiPV(proces verbal)din data de 11/01/2011 in care se precizeaza ca eu as fi stationat neregulamentar (in fata sediului politiei judetene iasi)si in care fpta savarsita aste prevazuta la ART 143din 195/2002si sanctionata de ART 108/1/b/7din 195/2002cu amenda si 3pcte penalizare-dar art 108/1/b/7nu este(nu exista )este ART108/a/8care arata ca stationarea neregulamentara este santionata cu amenta si 2pcte penalizare-in plus numele agentului nu este scris ci o semnatura indescifrabila -As putea cere pentru aceste lucruri,nulitatea actului sau macar sanctiunea reala din ART 108/a/8?