avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Activitate michnea mirel

Activitate michnea mirel

michnea mirel a scris:

Am înfințat un P.F.A. pentru a accesa aceste fonduri.Ativitate principală creșterea altor animele-CAEN-0149  (apicultură), activități secundare tâmplărie CAEN-4332 și comerț în diferite forme CAEN-4781,4789,4799. Sunt pe sistem real.Apicultura nu se impozitează celelalte da.Cum să țin contabilitatea,separat ? Ce documente trebuie să am?
Vă rog,să mă ajutați!Mulțumesc anticipat.
Am înfințat un P.F.A. pentru a accesa aceste fonduri.Ativitate principală creșterea altor animele-CAEN-0149  (apicultură), activități secundare tâmplărie CAEN-4332 și comerț în diferite forme CAEN-4781,4789,4799. Sunt pe sistem real.Apicultura nu se impozitează celelalte da.Cum să țin contabilitatea,separat ? Ce documente trebuie să am?
Vă rog,să mă ajutați!Mulțumesc anticipat.
Adică eu,administratorul firmei,da? Nu am asociați.
Mă gândesc că cineva trebuie să plătească niște bani pentru tote procedurile care se fac în astfel de cazuri,nu?
ex. procesul,lichidatorul etc.
multumesc mult:)
este mai rentabil să profit de această ocazie ptr. a renunța la s.r.l sau nu? Care sunt riscurile? A....s.r.l.-ul este fără activitate,fără datorii la stat și suspendat pe 3 ani.:">
Cum să ți evidența contabilă in această situație, ținând cont că apicultura nu se impozitează?
Ce documenta trebuie să cumpăr și de unde?
mulțumesc.
:(Dacă nu fac recurs în 30 de zile, ce se va întâmpla? cine suportă cheltuielile de judecată ? cât costă toate astea?