avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... dizolvare s.r.l. prin sentințã jud.
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

dizolvare s.r.l. prin sentințã jud.

este mai rentabil să profit de această ocazie ptr. a renunța la s.r.l sau nu? Care sunt riscurile? A....s.r.l.-ul este fără activitate,fără datorii la stat și suspendat pe 3 ani.:">
Ultima modificare: Miercuri, 12 Ianuarie 2011
michnea mirel, utilizator
Cel mai recent răspuns: michnea mirel , utilizator 10:08, 13 Ianuarie 2011
lasati-o asa !
multumesc mult:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociat decedat dan6i dan6i Sunt asociat la un S.R.L care nu mai are nici un fel de activitate de cel putin 5 ani, dar are datorii la stat. Asociatul meu a decedat. Ce se intampla in ... (vezi toată discuția)
cum sa inchid firma ajunsa in faliment si cu datori sc.mondenaprodcom.srl sc.mondenaprodcom.srl buna ziua am o firma s.r.l cu un rulaj de 20000 ron din ianuarie 2010 nu am mai avut vanzari necesare,ptr a efectua plata contributiilor la stat. O am de 2 ani ... (vezi toată discuția)
S.c sau i.i......? 19051972 19051972 As dori sa infiintez o firma pe domeniul constructii,, as dori sa stiu cum este mai rentabil privind taxele de impozit catre stat ? Pe S.C. sau I.I. ....? Am ... (vezi toată discuția)