Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cum sa inchid firma ajunsa in faliment si cu datori
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cum sa inchid firma ajunsa in faliment si cu datori

buna ziua am o firma s.r.l cu un rulaj de 20000 ron din ianuarie 2010 nu am mai avut vanzari necesare,ptr a efectua plata contributiilor la stat. O am de 2 ani de zile am cumparato platitoare de tva nu stiu cum as reusi sa o inchid sau sa o suspend ptr ca cheltuielile sunt mai mari decat veniturile.
hotarare de suspendare activitate pt max 3 ani si cerere de suspendare activitate la oficiul registrul comertului
nu am mai avut vanzari necesare,ptr a efectua plata contributiilor la stat.

Suspendarea activitatii nu rezolva cu nimic datoriile la bugetul statului !!
Variantele sunt :
- lichidare/radiere la ONRC societate fara datorii
- faliment L 85/2006 la tribunal