avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate Beatrice89

Activitate Beatrice89

In sfarsit am gasit pe cineva care sa-mi explice exact domeniile de activitate cu privire la administratia publica. Va multumesc mult pentru opinia dvs, si am sa iau in considerare sfatul dvs. cu privire la master!
Pe mine ma intereseaza orice opinie care-mi poate fi de folos....de aceea am postat acest mesaj...cum am spus si mai sus, eu nu doresc sa profesez ca functionar public....iar masterul la dreptul penal al afacerilor nu stiam daca ma ajuta sau nu era pur si simplu o idee....de aceea am intrebat si as dori sugestii in legatura cu administratia publica...ma refer in ce domenii de activitate as putea sa profesez dupa terminarea facultatii.
nu am nicio idee de aceea am cerut sfaturi, idei aici p forum...:((
As dori sa stiu daca masterul ajuta la obtinerea job`ului.... de exemplu as dori sa dau la master-dreptul penal in afaceri si nu stiu in ce masura m`ar putea ajuta acesta si`n ce functie.


p.s.: sunt studenta la administratie publica si nu doresc sa profesez ca functionar public :((.
ce alte job`uri as putea avea dupa terminare...d la inceput am fost consiliata prost...crezand k pot ajunge jurist doar cu administratia publica....insa dabia acum imi dau seama din pacate, k administratia publica nu are viitor, si mie nu-mi place postul de functionar public....:((( :help:#-o
Răspuns la discuția continuare studii
universitatea mea are si drept insa eu as dori sa ma inscriu in Bucuresti... prima oara mi s`a spus k se poate insa va trebui sa`mi termin studiile incepute, si bineinteles voi da diferente la anumite materii....iar a doua oara mi s`a spus k nu se poate asa cv... si un domn profesor d la Universitatea din Buc mi`a zis k sa nu ma astept k ei imi vor echivala mie studiile facute in tgv....

sincer nu stiu ce sa fac....dupa c termin....si as dori dk se poate o consiliere in aceasta privinta. Va multumesc anticipat
sunt studenta in tgv la AP ultimu` an, si as dori sa stiu dk pot face continuare de studii in drept, am intreb d 2-ori la univ din buc si prima oara mi`au spus k se poate...iar a 2-a mi`au zis ktegoric k nu se poate asa cv....exista vreo facl din bucuresti unde pot face continuare in drept?:help:
si`n afara de parlament?....da` ca jurist pot profesa doar cu administratia publica sau trebuie sa fac si facultatea de drept?Multumesc.
sunt studenta la administratie publica si m`ar interesa sa stiu ce meserie as putea profesa, dupa terminare...este adevarat k doar in primarii, k functionar public sau exista si alte domenii?