avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate livia17

Activitate livia17

copilul meu avea 2 ani cand a fost parasit de tata..si dupa 2 ani a venit cu pretentii.ca vrea nu doar sa o vada ,vrea sa o ia si la domiciliul lui.acelasi program ca al doamnei.oare ,,onorata instanta,, nu se gandeste si la sanatatea copilui?cum ar fi sa vina unul de pa strada..sunt tatal tau ,hai la mine acasa.proaste legi,iar care le aplica le fac dupa bunul lor plac
Răspuns la discuția program vizita minor
nu se poate face nimic pt program de vizitare fara sa l ia acasa?nimeni nu se gandeste la sanatatea copilului?copilul fiind mic,nu credeti ca ar putea suferi?proaste legi,dar ce i care le aplica..nu mai zic
Răspuns la discuția program vizita minor
aceeasi sent s a dat si la mine. e vb de primul si al treilea wekend ale fiecarei luni
Răspuns la discuția pensie alimentara
cum sa i dea decat 100 lei?
chiar daca nu are venit ii calculeaza din salariu minim pe economie.cam 150 lei pe luna iti revine.crede ma,sunt in aceeasi sit.
Răspuns la discuția Program vizita copil
buna,sunt in aceeasi sit ca si tine.de 1 an sunt in proces cu tatal fetitei mele.eu am cerut in instanta doar program de vizitare.el vrea sa o ia si acasa la el.ca si in cazu tau,el locuieste la tara cu sit. materiala buna.la primul proces,instanta ia dat castig de cauza...sa ia fata in primul si al treilea wekend al fiecarei luni,o sapt de pasti,3 sapt in vacanta de vara,ea find la gradinita si o sapt de craciun.am facut recurs si nefind nici de aceasta data de acord cu hotararea jud,am facut apel la craiova...acum sa vedem ce va fi.sfatul meu ..ia ti un avocat fff bun si roaga te ca judecatorul sa fie corect.mult succes!!
Răspuns la discuția pensie de intretinere
mi s a spus ca l pot da in judecata pt plata cheltuielilor de judecata,dar sincer nu cred ca voi avea vreo sansa de castig.
Răspuns la discuția pensie de intretinere
prima infatisare a fost in iunie,unde am castigat reprezentandu ma singura.el a facut recursc...in noiembrie mi am angajat avocat si am castigat.aici hotararea a ramas definitiva si irevocabila
am castigat procesul intentat tatalui copilului meu pt marire pensie de intretinere.cu toate ca la dosar se gaseste atat cererea prin care solicit obligarea lui la plata cheltuielilor de judecata cat si chitanta, ,,onorata instanta,, a omis sa se pronunte nici ca apoba cererea nici ca o respinge.cum pot face sa mi recuperez cheltuielile de judecata tinand cont ca hotararea judecatoreasca e definitiva si irevocabila