Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie de intretinere

am castigat procesul intentat tatalui copilului meu pt marire pensie de intretinere.cu toate ca la dosar se gaseste atat cererea prin care solicit obligarea lui la plata cheltuielilor de judecata cat si chitanta, ,,onorata instanta,, a omis sa se pronunte nici ca apoba cererea nici ca o respinge.cum pot face sa mi recuperez cheltuielile de judecata tinand cont ca hotararea judecatoreasca e definitiva si irevocabila
cum sa fie irevocabila? a trecut termenul pt declararea caii de atac?
prima infatisare a fost in iunie,unde am castigat reprezentandu ma singura.el a facut recursc...in noiembrie mi am angajat avocat si am castigat.aici hotararea a ramas definitiva si irevocabila
Puteti solicita cheltuielile de judecata pe cale separata.
mi s a spus ca l pot da in judecata pt plata cheltuielilor de judecata,dar sincer nu cred ca voi avea vreo sansa de castig.