avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate egipt

Activitate egipt

cat este taxa de timbru judiciar in cazul unei executari silite? Se plateste atat cererea cat si somatia care va fi facuta de executor am inteles.
Daca are cineva taxele de timbru actualizate pt acest an il rog un mp.

Va multumesc.
am pierdut un proces ce avea ca obiect pretentii banesti, o decizie a ramasa definitiva si irevocabila a Tribunalului. Ne mai putem indrepta impotriva debitorului printr-o cerere deschisa pe Legea Insolventei? Se poate? Sau opereaza autoritatea de lucru judecat?
Răspuns la discuția eliberarea unui act din dosar



instanta pastreaza deciziile emise



multumesc romibaro....deci pot face o cerere de eliberare a unei copii de pe Decizii la Tribunal. Asta era problema.
Răspuns la discuția eliberarea unui act din dosar
belege......pe mine ma intereseaza daca Tribunalul trimite dosarul inapoi la instanta de fond cu Decizia lor cu tot, aia care imi trebuie mie. Care sa zicem ca a fost redactata. Stii tu ca pastreaza si tribunalul oun exemplar de pe Deciziile luate?
Răspuns la discuția eliberarea unui act din dosar
am spus...vreau o copie ca sa vad cum a motivat instanta de recurs
Răspuns la discuția eliberarea unui act din dosar
recursul a fost respins.:D
Răspuns la discuția eliberarea unui act din dosar
multumesc de raspunsuri ne_nicku. Exista vreun act normativ care sa reglementeze in cat timp ar trebui ca Tribunalul sa trimita dosarul la Judecatorie?
Răspuns la discuția eliberarea unui act din dosar
pai stiu ca a procedat corect netransmitand Decia Tribunalul. Intrebarea mea este tinand cont de perioada de timp unde ar putea fi dosarul acum. La Tribunal sau l-a trimis la Judecatorie. Aici e problema.
societatea noastra a avut un proces la Dorohoi. Sentinta ne-a fost defavorabila. Am Facut recurs care s-a judecat la Botosani. Decizia Tribunalului data in septembrie 2006 in 20 nu ne-a mai fost comunicata cum era si normal.
Intrebarea este: cererea pentru eliberarea unei copii de pe Decizia Tribunalului trebuie adresata la Tribunal sau la Judecatoria Dorohoi, asta in cazul Tribunalul trimite dosarul la prima instanta. Si avand in vedere si perioada de timp.


Va multumesc.
Răspuns la discuția cum sa fac?
multumesc de raspuns.

Executorul nu isi opreste onorariul din ce executa? Adica de la debitor?