avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate gribi gabriel

Activitate gribi gabriel

va rog cu o informatie: proprietarul unui apartament a decedat, nu are nici un fel de mostenitori (verificari efectuate de catre politie intrucat a decedat in apartament si medicul de familie nu a eliberat pe loc certificat de deces) si, politia mi-a inmanat cheile apartamentului deoarece eram singura care o mai vizita. Doresc sa o inmormantez si am inteles ca pot intra in posesia apartamentului prin aceasta uzucapiune. Incalc vreo lege? Cum se procedeaza.#-o :)))
care este perioada de prescriere a unei executari silite? Am o hotarare din 2006. Multumesc!
Multumesc frumos ! La primaria comunala, un functionar ma avertizat ca executorul solicita informatii despre bunurile mele. Am vorbit cu executorul si nu mi-a spus despre hotarare decat ca este definitiva din 2006 si el nu se grabeste pt ca cei ce au solicitat executarea, au datorii la el. A zis ca am sa primesc acasa nu stiu ce si vom discuta atunci. Cica interesul firmei e sa treaca timpul....intrebare: La ce institutie ma adresez?:sorry:
In urma unei datorii de 200 lei la fostul Conex (vodafon) am fost dat in judecata de nustiu ce firma din Constanta. Hotarare definitiva din 2006 care ma obliga sa achit 8000 lei !!! Pe 20.01.2011 am aflat si eu.#-o Nu amprimit nimic la domiciliu: informatii, avertismente, invitatii, citatii... asa dori sa-i dau si eu acum in judecata. Cum procedez.Nu-i tarziu? Multumesc.:(