avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Activitate mariusmnd

Activitate mariusmnd

Răspuns la discuția Probleme cu AJVPS
Ce-i de facut ?
Răspuns la discuția Probleme cu AJVPS
Totusi nu inteleg, din moment ce stagiul l-am platit, examinarea am platit-o, examenul l-am promovat, ar trebui sa mi-se dea permisul; oricum nu are nici o valoare fara permisul de port arma. Poate vreau sa-l pun in rama pe birou. Este un drept al meu pentru care am platit si pe care l-am obtinut prin concurs. De ce nu mi-se elibereaza ?
Răspuns la discuția Probleme cu AJVPS
Da, exista dar nu mi-se permite
Răspuns la discuția Probleme cu AJVPS
Da dar cand eu am hotarat sa urmez cursurile era singura asociatie intre timp a mai aparut una care a si concesionat fondul de vanatoare din jurul localitatii mele. Eu acum trebuie sa merg cativa zeci de Km pentru a putea vana .
Răspuns la discuția Probleme cu AJVPS
pai nu pot plati 1400 ron din moment ce la alta asociatie de vanatori cotizatia anuala este de 600 ron. Eu vreau permisul sa ma inscriu la asociatia de vanatoare care vreau eu. Nu numai ca nu pot participa la vanatoare dar nu pot depune documentele pentru permisul de port arma si autorizatia de cumparare a armei.
Răspuns la discuția Probleme cu AJVPS
Contravaloare taxa examinare
Buna seara ! Am o problema :
- m-am inscris in clubul de vanatori al unei AJVPS acum un an, am urmat stagiul de practica conform legii, am fost inscris, am sustinut si am promovat examenul de vanator. Inainte de asta am platit o taxa de 1400 ron. Dupa examen m-am prezentat la sediul judetean al AJVPS sa-mi iau permisul permanent de vanatoare si mi s-a spus ca trebuie sa mai achit inca 1400 ron reprezentand cotizatia pe 2012 altfel nu mi-se da permisul.
Ce pot face sa-mi recuperez permisul fara a fi nevoit sa mai platesc cei 1400 ron ?

Editat - nu este permisa postarea numelor de persoane fizice sau juridice pe forum, multumesc pentru intelegere.
Răspuns la discuția Martor mincinos
Naspa ! eu am depus plangrea la PARCHETUL DE PE LANGA TRIBUNALUL DOLJ nu la PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA CRAIOVA .
va trebui sa fac o noua plangere penala ?
Buna seara !
Ce e de facut in cazul in care martorul paratului intr-un proces de divort minte ?
Nu am vazut hotararea instantei dar sigur nu este ceace-mi doream; pot face apel avand ca motiv marturia mincinoasa a martorului ?
Răspuns la discuția ajutor
avand in vedere ca am stat impreuna doar doua luni si jumatate cred ca se poate stabili usor a cui este vina .