avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate gughi88

Activitate gughi88

1.ti se pare ca daca eu imi fac un id de mess si te bag in lista mea de prieteni stii cine sunt?!
2.mi-a aratat ca ameninta alte persoane pe facebook si messenger facand Print Screen.
3.degeaba blochez mesajele si fac report catre facebook pentru ca mereu apare cate o persoana de la facultate care sa ma intreba de ce il injur si il amenint sau daca sunt eu cu acel profil.
4.am lamurit deja
5.din cauza profilului fals si pentru ceea ce posteaza pe el sau cu cine mai vorbeste ajung sa fiu hartuit de alte persoane,cum ca le-am injurat ca le-am facut nu stiu ce, etc.

sincer, daca se cerceteaza cazul asa cum ar trebuii de catre politie sigur s-ar depista persoana respectiva
Va multumesc frumos pentru informatii! Dar pentru furtul de identitate ce se poate face?
Buna ziua,

Am o mare problema de 2 ani de zile. O anumita persoana,anonima si-a facut un cont de facebook cu pozele mele.Am contactat facebook-ul,au sters contul dar ea si-a facut altul. Plus de asta intra in lista mea de messenger cu tot felul de id-uri si imi ameninta viata. Se da drept mine si vorbeste cu persoane straine pe care le ameninta la randul lor.
Ce pot face in cazul acesta? Unde sa depun plangere? Nu mai suport hartuirea asta,sa primesc mereu amenintari de genul:"te tai pe fata,te omor,etc.".
Va rog ajutati-ma!
Multumesc!
ma puteti ajuta cu procedura?si cu un contract? Contra cost,bine inteles. Multumesc!
Cum se procedeaza cu acreditivul bancar? Am de exportat niste marfa. Va rog,ma puteti ajuta contra cost?
Răspuns la discuția comert international
Ma puteti ajuta cu un tip de contract? Am vorbit cu firma din china sa plateasca avans,dar ei platesc doar L/C la vedere,nu accepta sa dea avans. Cum fac sa nu fiu pacalit?
Doresc sa export o cantitate de ulei de rapita in China.Am discutat cu un posibil cumparator pe internet care doreste sa cumpere marfa.Conditiile lui de plata sunt L/C la vedere,iar marfa trebuie insotita de certificat SGS. Ce contract ar trebuii sa intocmesc,cum pot verifica daca firma din China este reala? Poate prelua cumparatorul marfa fara sa plateasca?
Răspuns la discuția Vreau sa export marfa in china
Multumesc frumos! Daca ma mai puteti ajuta cu scrisoare L/C,cum se face si poate un model de contract international.
Doresc sa fac un export de marfa in china(un anume ulei). Cum ar trebuii sa procedez.daca importatorul imi da tzeapa?Poate ca se razgandeste si zice ca nu-i convine marfa.Daca fac un certificat SGS la incarcare in port,ce as rezolva?In avans nu vrea sa plateasca,doar L/C. Ce garantii as putea avea? Pot sa semenz vre-un contract? Va rog,ma puteti ajuta?
Multumesc!
Doresc sa achizitionez o cantitate de produse din Malaiesia de la un intermediar din Moldova.Cum pot proceda ca sa nu fiu pacalit? Multumesc!