avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Acreditivul documentar (Letter of Credit, L/ C)
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Acreditivul documentar (Letter of Credit, L/ C)

Cum se procedeaza cu acreditivul bancar? Am de exportat niste marfa. Va rog,ma puteti ajuta contra cost?
Cel mai recent răspuns: gughi88 , utilizator 18:40, 27 Octombrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~
ma puteti ajuta cu procedura?si cu un contract? Contra cost,bine inteles. Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare activitate comerciala - cum fac? lumierre lumierre Nu am mai vandut niciodata nimic, nu am lucrat in vanzari - habar nu am de unde sa incep. Vreau sa import un produs bulk pe o firma pe care o sa o infiintez ... (vezi toată discuția)
Documente export confectii metalice / produse industriale in republica moldova Ares-3 Ares-3 Pun intrebarile pentru o firma care poate vinde confectii metalice / produse industriale (asa a zis, asa scriu :) ) in Republica Moldova: stie cineva ce ... (vezi toată discuția)
Marfa ajunsa cu defecte la destinatar ARIANA_2007 ARIANA_2007 Am returnat niste produse la furnizorul meu extern. El a suportat costul transportului. Problema este ca marfa nu a ajuns in conditii optime si a necesitat ... (vezi toată discuția)