avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1116 soluții astăzi
Forum Activitate dana/80

Activitate dana/80

Domnule draga,iti multumesc pentru raspuns problema e ca atunci cand sa semnat contractul de credit intretinutul si dat acordul pentru garanti.Acest acord poate fi dat jos?
Nu stiu ce inseamna uzufruct,tot ce va pot spune este ca intretinutul si dat acordul scris la notariat ce sanse credeti ca am.Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Ajutatima va rog cu un raspuns,in urma cu 2 ani am luat o linie de credit cu garanti de la o banca,aceea banca nu a binevoit sa prelungeasca sau sa restructureze creditu asa ca am ajuns in imposibilitatea de a mai rambursa creditu si mam trezit ca o sa raman fara nimic.Mentionez ca in urma cu 2 ani creditul a fost luat pe firma si ca terenu si casele girate la banca au fost dobandite printrun contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere,pe contractul de credit si de garanti intretinutul nu a semnat am vreo sansa de castig daca intretinutul ma da in judecata sasi recupereze bunurile.Va rog urgent deja am primit somatie de executare.MULTUMESC
Răspuns la discuția Casa de marcat fiscala
da va trebuie cea mai mica si mai ieftina costa in jur de 450 ron
Răspuns la discuția VREAU FALIMENTUL
Nu as putea sa angajez un avocat sa ma reprezinte eu nu sunt in tara si dupa cum vad sigur o sa dureze ceva timp procedura
Iam spus si eu contabilei acelasi lucru dar cred ca nu sie cum sa iesim din asta,daca aveti vreo idee dati-mi un msg privat.
Credeti ca ar trebui sa iau legatura cu inspectorul economic?
Buna ziua,ajutatima va rog cum sa cer falimentul unui srl care are datori la stat,la banca si la furnizori sunt constienta ca am sa pierd tot dar macar nu mai atrag penalitati si altele.VA ROG URGENT
Pentru asta poate sa ma reperzinte sotul cu procura notariala sau e mai bine sa-mi pun avocat,ma gandesc ca nu cumva sa mi se puna interdictie de a parasi tara
Buna ziua,va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi,detin un srl din 2006 care a mers destul de bine pana acum 8 luni cand nu mia mai putut onora datoriile care sunt,,un credit de 2miliarede lei vechi cu garantie pe tot ce am datori la buget de 15000ron si 30000ron catre furnizori,exista vere-o solutie sa declar faliment.Mai am o problema in balanta am bani in casa si stoc de marfa dar realitatea e alta.CE MA INVATATI SA FAC.