avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 994 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters190143

Activitate ContSters190143

conform legii nu va poate muta la un alt compartiment fara acordul scris al d-voastra
Sunt referent superior pe studii medii,iar incadrarea mea este clasa de salarizare III grad superior.iar dupa legea unica a salarizarii clasa este 21.V-as ruga sa-mi spuneti care este cea corecta?De unde apare cls.de salarizare III?
As vrea sa-mi spuneti daca lucrez in schimbul de noapte ,de ce pe fluturas nu apar nr.orelor de noapte , ,deoarece in dreptul orelor de noapte este 0,dar suma de bani este trecuta.Precizez ca lucrez in administratia locala,si as vrea sa stiu daca acest lucru ma afecteaza la pensie,Doar de trei luni se intampla sa nu mai apara nr.orelor de noapte lucrate.
Răspuns la discuția Sporuri salariale - politie
multumesc pentru mesaj dar de la ar trebui si pana al avea este o cale anevoioasa cand unii nu vor sa-l acorde.as vrea sa stiu exact ce lege reglementeaza sporul si cat este procentul,pentru al pune sefilor pe masa.
vreau sa stiu daca pentru munca in conditii speciale sau deosebite se acorda spor
lucrez la politia locala si conform art 35 alin 1 lit b din legea politiei locale munca se incadreaza in conditii speciale sau deosebite
daca puteti sa-mi spuneti cat % este sporul si ce lege il reglementeaza