avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Activitate mioarabucur56

Activitate mioarabucur56

Intr-un supermarket o persoana este prinsă ca a trecut lucruri fara a fi plătite se face proces verbal iar apoi persoana plăteste lucrurile si le ia Ce urmeaza?Procesul verbal a fost scris de un agent de politie.
LA DATA DE 21 06 2012 AM DEPUS DOSARUL DE PENSIONARE ANTICIPATA PARTIALA,RASPUNS LA ACET DOSAR AM PRIMIT IN NOIEMBRIE 2012 DAR CU MENTIUNEA CA PUNEREA IN PLATA SE VA FACE LA PREZENTAREA ADRESEI DE INCETARE A CONTRACTULUI DE MUNCA DE LA ULTIMUL LOC DE MUNCA.MENTIONEZ CA IN 21 01 2012 M-AM ANGAJAT LA R&A MED TEXTIL SRL,UNDE AM LUCRAT PANA LA 26 03 2012 CU CERERE DE DEMISIE APROBATA SI DECLARATIE SCRISA CA AM INCASAT TOATE DREPTURILE BANESTI.DAR ACEASTA FIRMA NU MAI FUNCTIONEAZA FIZIC,IN ACTE LA REGISTRU COMERTULUI SE ARATA CA INCA FUNCTIONEAZA ,NOUL SEDIU NEFIIND MENTIONAT,LA VECHIUL SEDIU FIIND INCHISA PT NEPLATA DATORIILOR,CE POT FACE PT A OBTINE ACTUL DE CARE AM NEVOIE?ASTEPT UN RASPUNS DACA SE POATE
din cauza varstei multi angajatori nu vor sau evita sa-ti faca contract cu carte de munca,am patito si eu,atunci am zis sa devin asistent maternal,dar in provincie unde avem o casa frumoasa cu tot confortul,dar mi s-a spus ca la sat nu dau copii,de ce. Eu am fost si am intrebat la directia pentru protectia copilului din calarasi,as dori sa stiu daca se poate sau nu.