avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate floricris1

Activitate floricris1

Buna ziua,
Credeti ca in baza Ordinului nr. 1308/2009 se poate face compensare in 4 cu statul (3 societati si statul)?
Multumesc.
Daca am obtinut pe 20 decembrie cod fiscal pentru un punct de lucru si am obligatii de plata - 0 lei mai trebuie sa depun Declaratia 100 pentru luna respectiva, pentru punctul de lucru?
Multumesc.
Buna ziua,

Ma puteti ajuta cu valoarea amenzii pentru nedepunerea declaratiei 101 pe anul 2006? Se aplica dispozitile Codului de procedura fiscala?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Buna ziua,

Considerati ca pentru un punct de lucru, inregistrat fiscal, care are obligatii de plata - 0 lei mai trebuie depusa declaratia 100?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Buna ziua,

Am nevoie din partea dvs. de un sfat.
Problema mea e urmatoarea: am un salariat care lipseste de la serviciu nemotivat de mai bine de 2 luni. Am efectuat cercetarea disciplinara, in termenul legal de 30 de zile, dar patronul nu a vrut sa sanctioneze salariatul in cauza, deci nu a existat o decizie de sanctionare.
In plus, salariatul in cauza ma suna, sa ma intrebe ce s-a intamplat si ameninta cu procesul.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc.

Buna ziua,
In cazul in care nu am sanctionat salariatul pentru neprezentarea la locul de munca in termenul de 30 de zile de la data savarsirii faptei il mai pot sanctiona, avand in vedere ca salariatul absenteaza nemotivat in continuare?
Cum ar trebui sa procedez?
Multumesc.