avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Activitate nutza

Activitate nutza

Răspuns la discuția cheltuieli judiciare
dar daca nu am nimik,dar chiar absolut nimik pe numele meu ce se intampla?dak stau in casa soacrei mele vor avea dreptul sa ia din bunurile ei?multumesc pt raspunsuri.
ce se intampla daca nu platesc cheltuielile judiciare?si chiar atat de mult costa chestia asta?un singur proces 800de lei???
da inca sunt...
sigur ca aveam RCA.se poate cu RCA-ul cel putin sa platesti spitalizara victimei?
am accidentat o persoana pe trecerea de pietoni,iar medicul legist i-a dat f multe zile de ingrijiri medicale,intre 130-140 zile,nu ne-am putut impaca,am ajuns in instanta......ce se intampla daca nu am cu ce plati pretentiile victimei?ea cere f multi bani,asteptam sa vedem ce va da legea......dar daca nu am cu ce plati nici cat va spune doamna judecatoare?o sa fac inchisoare?inca ceva.....nu sunt angajata,nu am nici un venit.va multumesc si astept raspunsuri...
asa este,mi s-a dat dovada,dar fara drept de a conduce.victimei i-au fost acordate mai intai intre 90-100 zile,apoi intre 120-130zile.sunt fara antecedente penale.judecatoarea a decis pedeapsa cu suspendarea cand victima a fost de acord sa nu fiu condamnata.
buna.eu am mai multe intrebari si rog daca se poate sa imi raspunda totusi cineva.am facut un accident pe trecere de pietoni...vatamare corporala grava si am plecat de la locul faptei.s-a decis ca mi se va da cu suspendare....cam cat credeti ca mi se va da?voi putea parasi tara apoi?permisul va fi doar suspendat sau poate anulat?multumesc